Skocz do zawartości
PolandMET

RTX 3080 - gdzie to mozna kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie i poza jakimis dziwnymi aukcjami na Allegro nigdzie nie znalazlem. 3090 leza po 10 000 :) mozna brac od ręki. Albo kupic całego kompa z tą kartą.

Trzeba polowac na jakas kolejna dostawe czy o co chodzi ?
Moze trzeba szukac w czechach albo w DE ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty ze średniej i niskiej półki praktycznie zanikają,nie piszę o januszowych okazjach.Obecna sytuacja nie wróży szybkiej zmiany na lepsze.Moim zdaniem wszystko jest a jest to działanie celowe (wstrzymane) a nie spowodowane jak część ludzi łyka przez ściemę covida.Dostawy również są lecz ograniczane celowo na które sklepy nie mają wpływu.Muszą się pogodzić z faktem jaki istnieje co nie którzy,uzbroić się w cierpliwość,myślę że na wakacje może coś ruszy chyba że ruszy przedsprzedaż 40xx ?

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lws napisał:

Karty ze średniej i niskiej półki praktycznie zanikają,nie piszę o januszowych okazjach.Obecna sytuacja nie wróży szybkiej zmiany na lepsze.Moim zdaniem wszystko jest a jest to działanie celowe (wstrzymane) a nie spowodowane jak część ludzi łyka przez ściemę covida.Dostawy również są lecz ograniczane celowo na które sklepy nie mają wpływu.Muszą się pogodzić z faktem jaki istnieje co nie którzy,uzbroić się w cierpliwość,myślę że na wakacje może coś ruszy chyba że ruszy przedsprzedaż 40xx ?

 

  

To wytlumacz mi czemu ktos ma wstrzymywac sprzedaz czegos co sprzedaje sie swietnie ? 
Najwyzej zloze cos na 2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, PolandMET napisał:

To wytlumacz mi czemu ktos ma wstrzymywac sprzedaz czegos co sprzedaje sie swietnie ? 
Najwyzej zloze cos na 2080

Ja na ASUS TUF 3080 czekam już 2 miechy. Nvidia ma jakieś problemy z produkcją chipów lub to kwestia braku pamięci. Nikt oficjalnie tego nie wie. Sebastian Oktaba mi napisał na Fejsie że duży popyt. Ale to nie tylko to.  Powodzenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym tez wiedziec cos innego

Dlaczego u nas nie widze tych orginalów nVidiii z tymi radiatorami X tylko sa same Asus, MSI itd. Natomiast na moderskich grupach zagranicznych ludzie przewaznie maja te od nVidii. Co do nas nie sprowadzaja ? No nawet jakby ich mialo nigdy nie byc, to czemu nie ma ich w sklepach pokazanych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PolandMET napisał:

To wytlumacz mi czemu ktos ma wstrzymywac sprzedaz czegos co sprzedaje sie swietnie ? 
Najwyzej zloze cos na 2080

Dla pieniędzy i tylko dla pieniędzy,nawet celebryci za pieniądze namawiają na szczepionki a w sytuacji cen za gpu to 50% podwyżki.

6 godzin temu, Devil napisał:

Bo ich nie ma. Skoro nie ma chipsetów i pamięci RAM to żadnej wersji nie będą produkować. Teraz od stycznia ma coś ruszyć. Informacja od Rafała Romańskiego. Naczelnego PurePC. On chyba lepiej wie co i jak.

Jemu też mogą nie prawdę powiedzieć.Dlaczego od premiery jest słaba dostępność o FE to już w ogóle nie wspomnę,wcześniej nie wiedzieli że tak będzie,również dobrze mogli przestawić premierę kart.Dla mnie to ściema wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 1/3/2021 at 4:23 PM, juh said:

A myślicie że jak BTC zacznie spadać to na rynku będzie wysyp używanych kart przez co rynek obniży ceny nowych?

BTC już dwa razy spadał mocno, zawsze pojawiały się wtedy z powrotem karty używane ale nowe mogą powrócić tylko do MSRP, nie mniej. Z roku na rok ceny MSRP są jednak coraz wyższe i wyższe. 

Jest taka dziwna sytuacja w sumie. Gdzieś od ~4 lat wydajność w przedziale 0-1000zł praktycznie stoi w miejscu (rx470 vs gtx1650 = żal.pl). 1000-3000 tutaj są duże zyski wydajności co roku. 3000-6000zł tutaj co roku ma się ogromną stratę po zakupie nowej karty, wychodzi nowa seria i tracimy 50% wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupilem
Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6 za 3600zl,
godzine potem juz ich nie bylo. Kupilem karte, w kolejne 2h mialem reszte kompa. I po problemie.


Jesli ktos kupuje karte za 5000 zeby ja za 2 lata sprzedac i kupic jakas za 6000 no to chyba oczywiste ze straci z 50%, jak ze wszystkim. Ja kupuje na 10 lat kompa stąd biore co najlepsze, a GPU jak to GPU predzej sie spali za 5-6 lat niz ją wymienie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FE - 2.359,00 ZŁ

Kolego nawet jeśli kupował bym na dłużej to wszystko ma pewne granice,ty je przekroczyłeś wydając za gigusia 3070 - 3600zł  tłumacząc się,że nie kupujesz sprzętu na 2 lata przepłacając o 1200zł z autorskim chłodzeniem ? to nie zły z ciebie desperat ?

W dniu 11.01.2021 o 00:54, PolandMET napisał:

Ja kupuje na 10 lat kompa stąd biore co najlepsze, a GPU jak to GPU predzej sie spali za 5-6 lat niz ją wymienie.

Nie koniecznie.Znajomy ma od premiery odkurzacz i patelnię do jaj gtx 480 do tej pory,policz ile działa ?

-z tym najlepszym to się machnąłeś o dwa modele 3080 i 3090 ?

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli należy płacić ile sobie krzykną,spoko nie mój portfel.Skupcie się nad tym co ważniejsze od kart graficznych bo wszystko zmierza ku nowemu gorszemu systemowi i kontroli nas i długo jeszcze nie zobaczycie w odp cenach karty graficzne.

https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lws napisał:

-z tym najlepszym to się machnąłeś o dwa modele 3080 i 3090 ?

Chcialem 3080 ale znalazlem 3070. Nie musze miec 200fps w 4K. Karta i proc to rzeczy wymienialne, z płytą juz ciężej tym bardziej jak sie chce robic customową obudowe z chlodzeniem WC, wiec wzialem zupelnie z [gluteus maximus] najdozszego asusa ITX i powinien wytrzymac "troche". Ale komputer jest tez do pracy on-line wiec mi sie to zwroci. Nie patrzcie ze oto snob se kupil za 10 000zl komputerek i sie chwali. 
A jakbym mial patrzec na ceny, szukac czy gdzies znajde cos o 100zl taniej to bym dalej nic nie mial. Dla mnie to i tak skok wydajnosci o 15 tierów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że takie okresy będą jeszcze powracać. Na szczęście Intel szykuje jakieś karty. Koniec roku 2021 to może być dobry czas na upgrejd :)

Teraz się nie będzie mówić "poczekaj na nową generację kart za X miesięcy", tylko poczekaj na dołek bitcoina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio małe rozeznanie na morele i wyszło mi na to że ten konkretny sklep ma w swoim posiadaniu co najmniej 20 sztuk 3080 a do tego 80-90 sztuk 3060Ti oraz co najmniej 50 sztuk 3070 .

Te karty są w zestawach składanych przez sklep - zestawy z 3080 i 3060Ti widziałem po 1 sztuce na konkretny konfig , zestawy z 3070 to po kilkanaście sztuk jest na konfig .

Czyli jak jest jakaś nowa dostawa tych rtx to wszystko ląduje w zestawach a nie w sprzedaży detalicznej , ciekawe jak jest w x-kom czy w innych sklepach mający własne zestawy w ofercie .

Obstawiam że podobnie jak tutaj .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, reyden napisał:

Zrobiłem ostatnio małe rozeznanie na morele i wyszło mi na to że ten konkretny sklep ma w swoim posiadaniu co najmniej 20 sztuk 3080 a do tego 80-90 sztuk 3060Ti oraz co najmniej 50 sztuk 3070 .

Te karty są w zestawach składanych przez sklep - zestawy z 3080 i 3060Ti widziałem po 1 sztuce na konkretny konfig , zestawy z 3070 to po kilkanaście sztuk jest na konfig .

Czyli jak jest jakaś nowa dostawa tych rtx to wszystko ląduje w zestawach a nie w sprzedaży detalicznej , ciekawe jak jest w x-kom czy w innych sklepach mający własne zestawy w ofercie .

Obstawiam że podobnie jak tutaj .

Ale co z tego ? Tez myslalem o zestawie. Taki sklep musi miec zestawy w gotowosci.
Policzyles np. ile kosztuje zestaw a ile to samo tylko kupione osobno ?
Nie wiem czy to takie oplacalne miec 200 kart zamrozonych w kompach za 8-12tys. i czekac az ktos je kupi jak kazdy tylko przelicza bo pamieci podrozaly, bo karty podrozaly itd. zamiast sprzedac te karty w 2 godziny nawet po zawyzonych cenach.

Edytowane przez PolandMET
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś że sytuacja długo nie wróci do tej o której marzycie czyli dostępność kart w normalnych cenach.Przez jebany fikcyjny covidowy cyrk i bałagan na świecie.Przez którego chcą zniszczyć gospodarkę windując ceny pod księżyc o ile produkt będzie dostępny,normalnie rarytas.Mamy poważniejszy problem i nie ulega wątpliwości że działania chorych polityków wraz z globalistami tego Świata służy destabilizacji,zniszczeniu a potem pełną kontrolę nad wszystkim.Tak więc wielu sobie nie zdaje sprawy że to co nadejdzie będzie istnym horrorem a wy się martwicie o karty graficzne które możecie nie ujrzeć już wcale.

 

Jeden idiota który szczepić sie chce już jest,kto następny.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, topdog napisał:

 

Politycy chcą zniszczyć świat windując ceny kart graficznych.

 

Nie wiem czy politycy ale firmy na pewno

Ja swojego Gigabyte wychaczylem za 3600zl ostatnie sztuki w X-KOM a dzis patrze w proline sa,  2 tygodnie pozniej za 4600zl czyli w cenie 3080, to chyba 3080 sa w cenie 3090, a 3090 w cenie nowego Polo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, topdog napisał:

 

Politycy chcą zniszczyć świat windując ceny kart graficznych.

 

trump.jpg.f3a9a9753ba0f6a4a33d28b7b9a5ad33.jpg

 

 Drwisz z czegoś czego nie rozumiesz a w dodatku wrzucasz zdjęcie Trumpa którego usunęli i blokowali bo stał się nie wygodny tej całej fałszywej globalizacji.Jak nie masz pojęcia o czymś albo nie rozumiesz to nie udzielaj się.

 

2 godziny temu, topdog napisał:

byłeś w śpiączce jak był poprzedni boom na krypto ~2 lata temu?

on nie był w śpiączce za to ty jesteś w niej dalej bo nie wiesz co się dzieje na Świecie.Poprzedni boom nie serwował nam jak dzisiaj 3 w 1 hójowirusa,ceny x10 i dostępność długodystansowa jeszcze gorsza od poprzedniej.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, topdog napisał:

byłeś w śpiączce jak był poprzedni boom na krypto ~2 lata temu?

Siedze na kompie AD 2010. Wiec mnie nie interesuje co sie dzialo 2 lata temu choc fakt byly jaja. Ale az takie zeby raz gdzies rzucali 20 kart i sie ludzie zabijali to nie przypuszczalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupują nawet za 5000zł śmiać mi się chce po ile będą sprzedawać używki - złoty interes ?

Wariactwo to mało powiedziane : zobaczcie na licytacje,nie wiem czy są one sztucznie pompowane czy tylu mamy desperatów.

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=3060ti&bmatch=cl-dict201214-ctx-ele-1-1-0112

-jak widać wątrobiarzy nie brakuje.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...