Skocz do zawartości
tw_psycho

Laptop do pracy z danymi [10k zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam dobrego laptopa do pracy z danymi:

1. Głownie PowerBi - na obecnym Lenovo ThinkPad T470s z i5-7200U chodzi fatalnie. Właściwie nie da się z niego korzystać, więc potrzebuję czegoś dużo szybszego. 
2. W czasie pracy mam podpięte 2 dodatkowe monitory, w tym 35 cali i mnóstwo otwartych aplikacji - od przeglądarki, poprzez wspomniane PBI na RStudio kończąc. 
3. Czas pracy na baterii nie jest priorytetem. 
4. Dysk SSD 512GB w zupełności wystarczy.
5. W niedalekiej przyszłości będziemy tworzyć sieci neuronowe, więc dobra karta graficzna mile widziana. 
6. Preferowany rozmiar - 15 cali. Z większymi ciężko się podróżuje. 
7. Ważna dla mnie jest jakość wykonania.
8. Porty USB z szybkim ładowaniem / usb-c power delivery mile widziane. 
9. Klawiatura numeryczna ?
10. Matryca też nie jest priorytetem, ale fajnie byłoby, gdyby było coś więcej niż TN. 
11. Bez systemu.

Budżet 10 tys. zł. 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ?

Pozdrawiam
Tomasz

Edytowane przez tw_psycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałbym daleko i postawił na sprawdzone konstrukcje on Lenovo. Bardzo wydajna konfiguracja, która zadowoli Cię również w Twoich planach na przyszłość. Nie spodziewaj się jednak, że w środku będzie chłodno. Takie podzespoły będą oddawać ogromne ilości ciepła
https://www.x-kom.pl/p/616714-notebook-laptop-156-lenovo-legion-7i-15-i7-10750h-32gb-512-rtx2080-240hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Saper11 napisał:

Nie szukałbym daleko i postawił na sprawdzone konstrukcje on Lenovo. Bardzo wydajna konfiguracja, która zadowoli Cię również w Twoich planach na przyszłość. Nie spodziewaj się jednak, że w środku będzie chłodno. Takie podzespoły będą oddawać ogromne ilości ciepła
https://www.x-kom.pl/p/616714-notebook-laptop-156-lenovo-legion-7i-15-i7-10750h-32gb-512-rtx2080-240hz.html

Hmm... Nie sądziłem, że ma to dla mnie znaczenie, ale ten, który zaproponowałeś jest wyjątkowo... brzydki ;) Czy mógłbym prosić o jakąś inną propozycję? ;)

Co do ciepła to zakładam, że przy obciążeniu. Ale tak, wiem, że będzie się grzało... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukujesz laptopa o mocno zarysowanym zacięciu gamingowym?
W takim razie może zainteresuje Cię  15-calowy model ROG. Zbliżony wydajnościowo do Legiona
https://www.x-kom.pl/p/579956-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-i7-10875h-32gb-1tb-w10x-300hz.html

Ewentualnie ROG 17-calowy z lepszą grafiką, tutaj cena przekracza 10000 zł
https://www.x-kom.pl/p/597466-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-17-i7-10875h-32gb-1tb-300hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 23:54, Saper11 napisał:

Poszukujesz laptopa o mocno zarysowanym zacięciu gamingowym?
W takim razie może zainteresuje Cię  15-calowy model ROG. Zbliżony wydajnościowo do Legiona
https://www.x-kom.pl/p/579956-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-scar-15-i7-10875h-32gb-1tb-w10x-300hz.html

Ewentualnie ROG 17-calowy z lepszą grafiką, tutaj cena przekracza 10000 zł
https://www.x-kom.pl/p/597466-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-17-i7-10875h-32gb-1tb-300hz.html

Trudno mi się zdecydować. Pierwszy wygląda dobrze, ale nie ma klasycznej klawiatury numerycznej. Ma lepszy procesor od Legiona, ale gorzej wypada jeżeli chodzi o porty (usb 3.1 gen 1, jeden usb-c). Ma też większy dysk (w sumie to uznałem, że ten 1TB nie zaszkodzi mieć). 

Drugi trochę za bardzo poza budżetem ?

Skłaniam się ku ASUS ROG Strix SCAR 15 i7-10875H/32GB/1TB/W10X 300Hz. Jeszcze jakieś inne propozycje/pomysły, żebym nabrał pewności?

PS. No i doszedłem do wniosku, że ten Legion nie jest taki brzydki.. ?

Edytowane przez tw_psycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z Legiona będziesz bardziej zadowolony - jest z lepszych materiałów (aluminium, zero plastiku) i ma bardzo wydajne chłodzenie (chociaż i tak będzie głośno przy takich podzespołach)

Jest jeszcze kilka ciekawych propozycji, np. MSI GE66, Asus ProDuo (ma dwa ekrany). Ewentualnie Razer lub Asus M15, tylko że są to dwa modele typu "slim" -  temperatury tutaj będą wysokie.

Wszystko zależy, jak często będziesz się przemieszczać, ale na długą pracę na baterii w takich modelach nie ma co liczyć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-msi-ge66-10sfs-038pl-i9-10980hk-16gb-1tssd-rtx2070super-8-15-6-w10

No więc z wyglądu MSIGE66 Raider mi najbardziej pasuje. Ma zresztą i9, niestety z systemem, ale zakładam, że można zapytać o wersję bez? 

Wracając do Legiona. Może niepotrzebnie zwracam uwagę na to, że procesor ma 6 rdzeni, a nie 8. Czy to jest duża różnica? Obecnie mam Lenovo ThinkPad t470S, z i5 7200U, na którym wspomniany PowerBi wraz z kilkoma Excelami i wieloma oknami przeglądarki chodzi koszmarnie, muli przy każdym kliknięciu. I być może dlatego wydaje mi się, że potrzebuję zupełnego high-endu, podczas gdy w rzeczywistości może być tak, że nawet tego nie zauważę. 

Właściwie to gdyby nie ten procesor, to pewnie wziąłbym Legiona, tyle, że jednak z dyskiem 1tb (doszedłem do wniosku, że może się przydać, bo nie wiem czy nie będę musiał zainstalować dwóch systemów operacyjnych). Lubię ciszę, więc jeżeli przy codziennym użytkowaniu nie byłby wichurą, to było by spoko ? 

Kwestia mobilności nie jest taka ważna. Głównie przenoszę laptopy w walizce w pociągach pomiędzy miastami i nie dzieje się to zbyt często. Do biura w plecaku mam 10 min, więc też nie ma dramatu (o ile zacznę do niego chodzić). Laptop głównie będzie siedział na biurku. 

 

 

Edytowane przez tw_psycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można w przypadku tego modelu poprosić o brak systemu, bo producent może go instalować jeszcze w fabryce.

Co do dysku w Legionie masz pełną dowolność co do modyfikacji sprzętu bez utraty gwarancji, jedynym warunkiem w Lenovo jest zachowanie oryginalnych podzespołów takich jak dysk czy kości RAM.

Moja siostra na podrzędnej i5 10. generacji pracuje na co dzień w dużych arkuszach. Jej lapek ma 16 GB RAM.


Ten MSI na i9 może grzać się do granic swoich możliwości, przynajmniej tak czytałem. Jeśli nie spełni Twoich oczekiwań zawsze będziesz mógł go zwrócić do 14 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Saper11 napisał:

Nie wiem, czy można w przypadku tego modelu poprosić o brak systemu, bo producent może go instalować jeszcze w fabryce.

Co do dysku w Legionie masz pełną dowolność co do modyfikacji sprzętu bez utraty gwarancji, jedynym warunkiem w Lenovo jest zachowanie oryginalnych podzespołów takich jak dysk czy kości RAM.

Moja siostra na podrzędnej i5 10. generacji pracuje na co dzień w dużych arkuszach. Jej lapek ma 16 GB RAM.


Ten MSI na i9 może grzać się do granic swoich możliwości, przynajmniej tak czytałem. Jeśli nie spełni Twoich oczekiwań zawsze będziesz mógł go zwrócić do 14 dni ?

Saper, co to znaczy, że będzie się grzać do granic swoich możliwości? Plastik będzie się topić, będzie szumić jak silnik odrzutowy, czy z gorąca nie będę mógł dotknąć klawiatury? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, to po dłuższym zastanowieniu uznałem, że to tylko kwestia czasu. Na chwilę obecną ten 6-rdzeniowy wystarczy z zapasem. A co będzie za rok czy za dwa, to nie mój problem ? 
A cisza i wydajne chłodzenie to jest mój problem tu i teraz. Biorę legiona, dziękuję za pomoc!

TW

Edytowane przez tw_psycho
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...