Skocz do zawartości
benq2006

Zakup pamięci ram DDR4 pojedynczy czy dual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam w kompie Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4 8 GB, 3000MHz CL16 w dual (4gb x2)i chcę dokupić aby mieć 16GB. Pytanie jest takie czy kupić znów 4gbx2 czy jedną kość 8gb. Moja płyta to MSI Z370-A PRO.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, ja bym sprzedał te corsairy i wziął ballistixy https://www.x-kom.pl/p/550267-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-ballistix-black.html

tu śmiało możesz powalczyć na 3600 cl16, a że masz Zetkę - droga otwarta. A czemu nie 4x4GB? No przede wszystkim później możesz zapakować 4x8 gb. No i też sprawa wygląda tak, że w 4 sztuki opłaca się iść tylko wtedy, kiedy procek mamy po OC. Poza tym, te corsaire pod względem taktowania szału nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz komputera do gier, to nie psuj dual-channel. Możesz do obecnej konfiguracji dodać 2x4 GB. Możesz nawet dołożyć 2x8 GB - będziesz miał razem 24 GB, nadal w dual-channel. Możesz też sprzedać obecny RAM i kupić w zamian 2x8 GB albo 2x16 GB. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, ale każde jest o wiele lepsze niż dodawanie pojedynczej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...