Skocz do zawartości
Tysh

RAM dla Ryzen 5 3600 dla MSI B350M PRO-VDH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przyszedł u mnie czas na upgrade podzespołów i spotkałem się z problemem doboru pamięci.

Mam płytę MSI B350M PRO-VDH i chciałbym na nią włożyć Ryzena 5 3600, ale nie potrafię dobrać odpowiednich kości RAM - celuję w 2X8GB do 400 zł.

Ktoś, coś poratuje jakimś linkiem do przyzwoitych pamięci, które będą miały szansę zadziałać na tej konfiguracji?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi porada , w ten sposób kupi max. 3200 mhz .

A procki zen 3 dobrze współpracują nawet z ramem 3600 / 3733 mhz ( oczywiście mowa o płytach z chipsetem serii 4xx czy 5xx , z serią 3xx różnie może być ) .

Co do ramów - często polecane są Patriot Viper 4 Blackout 2x8GB DDR4 3600 mhz CL18 za 346 zł ew. Patriot Viper Steel za 355 zł ( te same parametry ) . Opcjonalnie Corsair Vengeance LPX za 409 zł .

Inna opcja to trochę dołożyć i kupić coś 3600 mhz CL16 np. Crucial Ballistix Red za 417 zł czy G.Skill Ripjaws V za 420 zł .Ceny  z morele.net

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, reyden napisał:

Też mi porada , w ten sposób kupi max. 3200 mhz .

A procki zen 3 dobrze współpracują nawet z ramem 3600 / 3733 mhz ( oczywiście mowa o płytach z chipsetem serii 4xx czy 5xx , z serią 3xx różnie może być ) .

Co do ramów - często polecane są Patriot Viper 4 Blackout 2x8GB DDR4 3600 mhz CL18 za 346 zł ew. Patriot Viper Steel za 355 zł ( te same parametry ) . Opcjonalnie Corsair Vengeance LPX za 409 zł .

Inna opcja to trochę dołożyć i kupić coś 3600 mhz CL16 np. Crucial Ballistix Red za 417 zł czy G.Skill Ripjaws V za 420 zł .Ceny  z morele.net

 

Hmm 3 miesiace temu kupowalem steel vipery  3600 cl17 za 339 (bez problemu poszly po ustawieniu cl16), teraz widze sa juz niedostepne, jest wolniejsza wersja cl18 i do tego jest drozsza ? Widac kryzys nawet do RAM dotarl ? Do ryzena 3600 brac ram cl18 to troche zabijanie wydajnosci tego procesora, szczegolnie jesli ma sie jakies lepsze GPU.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, fajnie jak będzie taka pamięć działać od pierwszego uruchomienia, nie każą wie co to jest np. Bios... ,a czy ktoś patrzy na to jaka tam jest płyta główna ? czy chpiset  B350 wspiera natywnie pamięci szybsze niż 3200 MHz,  bo na stronie MSI jest napisane.

Note:
The memory compatibility depends on the CPU memory controller when the clock rate is over 3000 MHz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić crucial ballistix 3200Mhz, można je kręcić do 3800Mhz czyli max dla ryzenkow. Timingi mają bardzo małe znaczenie w porównaniu z taktowaniem. Kilka % wydajności nie jest warte wydawania nie wiadomo jakich kwot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...