Skocz do zawartości
860lacov

Jak zamontować zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz to seasonic gx 850

Ma tryb normalny i hybrydowy. W hybrydowym wentylator włącza się dopiero przy pewnym obciążeniu (i być może od temperatury)

Będę zmieniał obudowę na be quiet 500dx

Ma dziury na odpływ powietrza z zasilaczy montowanych zarówno wentylatorem w dół jak i do góry

 

Przejrzałem instrukcję seasonic i ku mojemu zdziwieniu w przypadku użycia trybu pół pasywnego zalecają zamontowanie zasilacza wentylatorem do góry.

 

Wydaje mi się, że ma to poprawić odpływ ciepłego powietrza z zasilacza nawet kiedy wentylator nie jest uruchomiony.

Sensowne jednak wydaje mi się, że jakiś czas temu czytałem, że nie jest to zalecane ponieważ włączony wentylator zasilacza będzie zabierać powietrze karcie graficznej.

 

Jak Wy montujecie zasilacze?

Ja do tej pory montowałem wentylatorem w dół przede wszystkim dlatego, że sądziłem, że nie ma to większego znaczenia, a dodatkowo na dole obudowy mam filtr przeciw kurzowy

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy pasywnej zalecenia producenta "wentylatorem do góry" i ja bym dopisał: "najlepiej na dole obudowy", mają sens.

Zasilacz mam zamontowany na dole obudowy, kratkami do góry, jednak jest to model fabrycznie w pełni pasywny (zupełnie nie ma wentylatora). Powietrze jest zasysane przez zasilacz głównym wentylatorem z tyłu obudowy PC. W praktyce zasilacz w IDLE jest zimny, a w stresie może ma temperaturę ręki, czyli działa to rewelacyjnie.

Niestety jak w Twoim przypadku zasilacz włączy wentylator, to będzie trochę nieoptymalnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań do pracy hybrydowej wentylatorem w dół, to jest naprawdę sprawna konstrukcja i nie ma problemu nawet przy obciążeniu. Zobacz sobie test w hot box i wykres temperaturowy https://ithardware.pl/testyirecenzje/seasonic_focus_gx_750_test_zasilacza-13117.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...