Skocz do zawartości
miki1320

Uszczelnienie bloko-pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema .

Mam problem z bloko-pompą  Deepcool Captain .Pare lat temu podczas wymianany węży na customowe rozszczelniło mi Bloko-pompe  i naprawiłem wyciek zaklejając wyciek cyjanoakrylem.

Mineło pare lat i kilka demontaży układu i uszczelnienie szlak trafił bo klej jakby wyparował ,przez co było go znacznie mniej i nastąpił maluteńki wyciek dosłownie 2 kropelki.Zalało mi gtx1060.

Chwilowo znów zakleiłem lecz strach trochę ze uszczelnienie znów zawiedzie.

Macie jakieś pomysły ,czym by to dobrze uszczelnić?? Poxilina ? Klej na gorąco ?

 

0.jpg

asdas.jpg

Edytowane przez miki1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna poxilina czy klej na gorąco, pierwsze jest okrutnie sztywne mięknie od temperatury a drugie twardnieje i łatwo puszcza. Jedynie co przychodzi mi do głowy to silikon sanitarny, jest elastyczny w szerokim zakresie temperatur, dobrze dolega i łatwo się formuje. Ewentualnie jak chcesz bardziej profesjonalnie to są firmy co tłoczą uszczelnienia na zamówienie z wybranego materiału, wystarczy wysłać im oryginał i wytłoczą zamiennik. Cena przy 20 szt. oscyluje w granicach 6-10zł/szt przynajmniej tak mi wchodziły o-ringi z EPDM  

Ewentualnie klej do PCW, będzie elastyczny i dobrze zwiąże z wężami

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie to szkło-plastik.Dziś będe próbował to chłodzenie rozczepić.Nikłe szanse ze teraz uda mi się tę rurkę wyswobodzić.Słyszałem o czymś takim jak rozpuszczacz superglue.Ktoś wie czy to by pomogło ? Nie mam nic do stracenia ,jak peknie ,trudno ? Mam jeszcze boxowy radiator.

 

Znalazelem jeszcze w Actionie cos takiego jak klej epoksydowy w strzykawach z firmy Patex...

Edytowane przez miki1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...