Skocz do zawartości
ViruS001

Wysokie zużycie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam dziwne pytanie. Posiadam kartę Inno3d RTX 2070S i zauważyłem, że ciągle leci na max paremetrach tj 1605MHz i cpu clock i 7000MHz mem clock.

Czy ktoś wie dlaczego i jak to przestawić by normalnie sobie działała? ?

 

 

2021-01-07 22_37_25-MSI Afterburner.png

2021-01-07 22_39_59-Aktywność karty graficznej NVIDIA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć dlaczego ale pod W10 i włączonym MSI Afterburner potrafi wbić zegary tak o wydaje się bez powodu ( co dziwne na W7 problem nie występował), moje rozwiązanie to nie włączać autorun programu i sprawdzić za pomocą HWiNFO, ewentualnie stworzyć profil UV z zegarami na max 800Mhz dla pulpitu czy VP9/HEVC czyli dla odtwarzania  YT czy Netflix i wyłaczać go dla gier czy programów korzystających GPGPU lub stworzyć dla nich osobny profil

Taka dygresja Chrome korzysta z H/V do renderingu więc narzuca wyższe zegary ale nie jest to problemem, bo TDP i tak oscyluje bardzo nisko

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, od dawna używam tą aplikację i nigdy mi nic takiego nie powodowała. Ciągły tryb boost jest spowodowany ustawieniami karty w panelu Nvidia. Nie pamiętam dokładnie, która to zakładka, ale chodzi o punkt związany z wydajnością/zasilaniem. Kiedyś to włączyłem przez przypadek i miałem identyczną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wysio napisał:

Nie pamiętam dokładnie, która to zakładka, ale chodzi o punkt związany z wydajnością/zasilaniemEPDM

Chodzi ci o "Tryb zarządzania energią" ale podpowiem że niewiele to zmienia ;)

Nich sprawdzi najpierw bez autorun programu i włączania chrome bo jak pisałem wcześniej wykorzystuje GPU do viewportu

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zrób jeszcze tak: pobierz najnowszy sterownik ze strony Nvidia, usuń swój sterownik poprzez program DDU - display driver uninstaler, który ładnie czyści system z pozostałości, reset komputera, odłącz internet żeby Windows update Ci nie wrzucił swojej wersji, zainstaluj pobrany przez Ciebie sterownik, reset komputera i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj komputer :

https://pl.malwarebytes.com/

https://pl.malwarebytes.com/adwcleaner/

WŁ menedżer zadań i przyjrzyj się procesom.

Reset biosu

Ostatnią deską ratunku na wyeliminowanie problemu jest format.Jeśli on nie pomoże to karta jest uszkodzona,czujniki itp rzeczy.

 

msi afterburner czy ddu nie mają żadnego wpływu na problem dotyczący karty autora aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio Twój sposób był pomocny ? Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem na nowo najnowszy sterownik graficzny. Dziękuję.

@lws skanowanie komputera w 2021 roku? ? Ktoś jeszcze używa w ogóle jakiegoś oprogramowania antywirusowego, trzeba się naprawdę postarać, aby złapać "wirusa". Po drugie moja karta po prostu wchodziła na wyższe taktowania ale nie była tym samym obciążana - zużycie miała 0%. 

Temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle dziwią wasze problemy jak czytam nie jeden temat.Nie pamiętam żebym miał jakiś problem z komputerem od lat a zmieniałem nie jedną platformę.Podejrzewam nie zły syf w waszych komputerach i nie jest to wina podzespołów tylko użytkownika bo jest to nie realne aby takie cudeńka się działy.

Żeby złapać wirusa to mogę ci podać normalne strony i zmuszę cię do skanowania komputera jak jesteś takim niedowiarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIe bezproblemowy Yntelygent znalazl, jp...

Miałem podobnie co do zegarów : tzn mając trochę czasu (święta itd) bawiłem sie biosami do 1070 (mam Asusa Stixa z dość niskim Board power limit ), a ze pascalom biosów do dziś nie da się edytować to co : baza techpowerup, kompatybilne pamieci i lecimy (To ze S3 Virge musiał powrócić z szuflady przy takich zabawach to chyba oczywiste hahahahaha), padło na Gigabyte 1070 Xtreme Gaming, wsio działa, ale właśnie zegary zamarły na 3D (choc jak bylo wczesniej nie patrzylem) odpalam Windowstogo (taki dysk 2.5 z lapka na usb) i z domyslnymi/windowsowymi 432 jest ok, to co acronic true image/restore backup, najnowsze i wsio tez gra.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DJH83 napisał:

SIe bezproblemowy Yntelygent znalazl

Jest czego zazdrościć ?  się ma szczęście albo większą wiedzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...