Skocz do zawartości
angelus01

Płyta pod Ryzen 5900

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stoję przed „trudnym” wyzwaniem - kupna płyty pod Ryzena 5900.

 

Jeśli chodzi o chipset, to jestem przekonany, że chce iść w x570. Nie mam ochoty bawić się w aktualizacje b450 czy b550 aby ostatkiem sił obsłużyły procka, a cenowo absolutnie są porównywalne do x570

 

Wybór swój zawęziłem w zasadzie do 3modeli w kolejności które na chwile obecna najbardziej mi się podobają:

- msi x570 tomahawk - w zasadzie jestem ku niej najbardziej skłonny

- gigabyte Aorus x570 pro - ewentualność tej płyty zależy jak zachowa się gigabyte w sprawie gwarancji karty graficznej która mi się spaliła. Jak wystawią mnie do wiatru to oczywistym jest, że więcej im nic nie dam

-Asus x570 tuf gaming - dopóki nie spaliła mi się grafika to nie miałem absolutnie nic przeciwko tej płycie, ale jak to mówią „niesmak pozostał”. Minusem trochę jest liczba gniazd USB do podłączenia z obudowy

 

Która z tych płyt będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat siedzę na MSI i jestem mega przyzwyczajonych do ich wyglądu biosu. Chyba najlepiej mi się na nim pracuje. Obecnie mam z490 tomahawk i również jestem zadowolony, a x570 tomahawk jest dość bliźniaczą konstrukcją. Co do aktualizacji biosu, nie musisz tego sam robić. Możesz napisać w komentarzu do zamówienia prośbę o update biosu i zrobią ci to za free.

swoją drogą, możesz też wysłać do xkomu na naszym forum wiadomość z koszykiem i dadzą ci rabat :v

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...