Skocz do zawartości
metjus

P3 550 @ ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czym, jak i ile podkrecic P3 550MHz?

Mam bardzo dobre chlodzenie, wiec chcialem sie pokrecic, ale nigdzie nie moge znalezc informacji czym i jak to zrobic.

 

Thx from the mountain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zmiany szybkości magistrali przez bios? Może przez zworki? Zerknij do instrukcji. Sprawdź kto jest producentem płyty np. odpal SiSoft Sandre 2002 i powinieneś uzyskać potrzebne informacje: producent, model, chipset itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie jak ty nie wiesz czy mozesz zmieniac fsb to za co ty sie bierzesz??? Najpierw sie wszystkiego dowiedz o swoim sprzecie a pozniej zadawaj pytania na forum. Nie badz zly ale szkoda postow na takie tematy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dowiedz się jak najwiecej o swoim sprzęcie

2. zaktualizuj bios

3. sciągnij instrukcje z netu od płyty głównej i dokładnie ją przeczytaj

4. przejrzy to forum

5. teraz możesz zacząć podkręcanie proca

 

Co do programów do podkręcania to np. CPUFSB lub softFSB, ale lepiej nie ruszaj ich jeśli nie wykonasz powyższych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki, nie o taka pomoc mi chodzilo, ale ok.

Nie jestem debilem, ktory pierwszy raz siada do kompa i uczy sie nakierowywac myszka na okienka...

Po prostu kupilem dawno temu kompa od kumpla, bez niczego, nie zapytalem o takie informacje, bo wtedy nie interesowalo mi na jakim chipie mam mobo, etc.

 

Znalazlem w biosie jumperless setup. Bylo na auto, przelaczylem na manual i pojawilo sie CPU Clock Freq. i CPU Clock Ratio. Czyli zworkami krecic moge.

 

1. Dowiem sie.

2. Bios bede aktualizowal razem z zakupem nowego mobo.

3. Pozwole sobie nie.

4. Forum przegladam od dawna, wiec peace.

5. ...

 

Na plycie mam napisane A Open AX6BC

Na nb mam jeza, wiec nic nie przeczytam.

Co jeszcze mam powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie polazlem na strone producenta mojego mobo www.aopen.com i przeflashowalem sobie biosa na najnowszego. Wiele sie nie zmienilo...

 

Wie ktos jakie ustawic CPU Clock Freq. oraz CPU Clock Ratio?

Probowalem "na pale" i czasami musialem resetowac biosa, bo sie komp nie odpalal. Prosze o helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz trochę poszukać i samemu się coś znajdzie.

Proc możesz podkręcac zmieniając CPU Clock Freg, CPU Ratio jest zablokowane na stałe na 5.5. Freq znieniaj co 1-3Mhz i testuj, aby dobrze komp chodził musisz mieć dobrą pamieć PC133 i najlepiej na początku ustaw najgorsze timingi 3-3-3. Jeśli płyta obsługuje fsb 133 spróbuj od razu na tej częstotliwości podnosząc napięcie proca jeśli to będzie konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, troche sie juz dowiedzialem.

 

Nie moge tak ot-co zmieniac sobie FSB, mam dostepne: 66.8 68.5 75 83.3 100 103 112 117 124 129 133.3 138 143 148 i 153 (MHz)

Ratio tak jak mowisz, zawsze zostaje na 5.5

 

Problem polega na tym, ze komp bootuje mi sie tylko na 100 i 103. Jak ustawie inne- albo w ogole sie nie bootuje, albo przechodzi tylko przez pierwsza faze i staje na bootwaniu dysku. Co zrobic?

 

Timingi ustawilem na 2-2-2 (za malo?). Pamieci mam chyba wmiare dobre, ale rozne, jedna Kingstona i dwa no-name'y.

 

Wg producenta- plyta obsluguje 133, jednak u mnie nawet 112 nie wchodzi...

 

Napiecie ponoc (rowniez wg producenta) dostosowuje sie automatycznie... a jezeli nie- nie wiem jak i gdzie je zmienic.

 

Natomiast AGP ustawilem pomiedzy 100 a 133 (2/3).

 

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze moje podkrecanie napotkalo dziwny problem. Otoz gdy wykrece go bardziej niz 16MHz :) - nie bootuje (dopiero w 2 fazie /z dysku/). Wydaje mi sie, ze to wina informacji o systemie, ktore "spodziewaja" sie przykladowo P3 550 a dostaja 616.

Jakis czas temu, chyba na tym forum natknalem sie na post dot. mozliwosci usuniecia informacji o sprzecie. W XP'eku jest tak, ze gdy zainstalujemy go na innym komputerze- po przelozeniu dysku do innego- na dziendobry wyskoczy nam niebieski ekran. Spowodowane jest to faktem, ze system "uwaza", ze powinien miec inny hardware, etc.. istnieje mozliwosc wymazania tych informacji, tylko nie pamietam wlasnie w jaki sposob.

Po tej czynnosci- system tworzy od nowa wszystkie pliki z nowym configiem po ponownym uruchomieniu.

Aktualnie potrzebuje tej informacji w troche innym celu, ale opis moze nakierowac "o co mi chodzi"

Jezeli orientuje sie ktos, ktore pliki trzeba usunac, ewentualnie co zrobic- prosze o pomoc.

 

ps. znalazlem pewne informacje w katalogu WINDOWSsystem32config ale nie jestem pewien, czy o to chodzi.

 

ps.2 zmienilem timing na 3-3-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam celerona II 533 na jadrze pentuim 2 i wykrecilem go na 800. Wiatrak zmieniny byl na teki do celeron 1,4 bo tamten padl zanim jeszcze zaczalem myslec o kreceniu. Plytke mam tez AOpen ale AX63Pro z najnowszym biosem. FSB=100 , mnoznik x8 . i napiecie z 1,5 na 1,6. A radiator wciz zimny(dobrze mowie, zimny a nie chlodny, zero grzania sie)dlatego zastanawiam sie nad pojechaniem go FSB=133 ale obawiam sie iz moze nie wytrzymac, napiecie podnislbym do 1, co jest max na tym mobo, ale nie chce na ryzkowac.Witam. Mam celerona II 533 na jadrze pentuim 2 i wykrecilem go na 800. Wiatrak zmieniny byl na teki do celeron 1,4 bo tamten padl zanim jeszcze zaczalem myslec o kreceniu. Plytke mam tez AOpen ale AX63Pro z najnowszym biosem. FSB=100 , mnoznik x8 . i napiecie z 1,5 na 1,6. A radiator wciaz zimny(dobrze mowie, zimny a nie chlodny, zero grzania sie)dlatego zastanawiam sie nad pojechaniem go FSB=133 ale obawiam sie iz moze nie wytrzymac, napiecie podnislbym do 1,7 co jest max na tym mobo, ale nie chce na ryzkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez krecenia mam napiecie 3.3V

U mnie mnoznik zawsze zostaje na 5.5 Dlaczego? Musiales odblokowac go, tak jak w antkach?

 

Kompa chlodze parenastoma coolerami, wiec nie bedzie problemu z grzaniem sie, poza tym zasilacz mam wyjety na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam celerona II 533 na jadrze pentuim 2 i wykrecilem go na 800. Wiatrak zmieniny byl na teki do celeron 1,4 bo tamten padl zanim jeszcze zaczalem myslec o kreceniu. Plytke mam tez AOpen ale AX63Pro z najnowszym biosem. FSB=100 , mnoznik x8 . i napiecie z 1,5 na 1,6. A radiator wciz zimny(dobrze mowie, zimny a nie chlodny, zero grzania sie)dlatego zastanawiam sie nad pojechaniem go FSB=133 ale obawiam sie iz moze nie wytrzymac, napiecie podnislbym do 1, co jest max na tym mobo, ale nie chce  na ryzkowac.

Jeśli jest to Celeron II 533Mhz o napięciu 1.5V i krecisz go na 800Mhz bezproblemu, to jest on na jądrze P3 (podstawka FCPGA, technologia 0,18 i instrukcje SSE) a nie P2. Celerona 533 na jądrze P2 (podstawka PPGA, tech. 0,25) nie póściłbyć przypuszczalnie nawet na 666Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez krecenia mam napiecie 3.3V

U mnie mnoznik zawsze zostaje na 5.5 Dlaczego? Musiales odblokowac go, tak jak w antkach?

 

Kompa chlodze parenastoma coolerami, wiec nie bedzie problemu z grzaniem sie, poza tym zasilacz mam wyjety na tyl.

To nie oto napięcie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metjus

 

Przypuszczam że masz P3 na jądrze KATMAI (były starsze Katmai 550 i nowsze Coppermine 550, sprawdź jakimś programem np cpu-z) Jeśli to coppermine to jest to wina płyty bo procka bez problemu puścisz na 667 jeśli to Katmai to daj sobie spokój z podkręcaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od samego poczatku brakowalo informacji jaki to P3 550 ,bo ja znam trzy wersje

jak juz wiemy masz Slotowego K....

mocno go nie podkrecisz ,ale przede wszystkim nalezy go bardzo dobrze chlodzic

potem zwiekszasz zasilanie na 2.2v i probujesz go na fsb112

jezeli w biosie nie mozesz zmieniac napiecia to sprawdz zworki

jak na zworkach nie mozesz (sory,ale nie chcialo mi sie czytac twojej instrukcji do plyty) to musisz zaklejac styki na plytce procesora

wiec jesli nie jestes na to zdecydowany to daj sobie spokoj z o/c

jezeli sie zdecydujesz to poszukaj informacji ktore styki zakleic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój Katamai chodzi bardzo ładnie z fsb 124, Vcore 2.3V, płyta Abit be6 I .

Zmieniłem radiator na duży serwerowy model i dmucham na niego wentlkiem od obudowy90mm i mam pewność ,że gdyby płyta miała ustawialne fsb co 1MHz to biegał by jeszcze szybciej...

Walczyłem z nim dla Colina III i jestem bardzo zadowolony !

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało sie ustawic magistrale na 110 Przy 112pozostaje te okienko co przy uruchamianiu komputra powjawia sie(insformujace o grafie..) A szkoda bo kumpel ma 433(?) chyba i mgistrale na 133 ustawiona :?

Wole juz althlona 1700+!! :D hehe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...