Skocz do zawartości
beezy321

Monitor 1440p 27" czy 24".

Rekomendowane odpowiedzi

Siema będę przymierzał się niedługo do zakupu nowego monitora. Będzie on podłączony pod laptopa Helios 300 z GTX 1060 i i7 8750h. Budżet ok 1000 lekko można naciągnąć do 1200, będę brał na raty. W gry gram ogólnie rzadko, jakiś cs, lol lub coś starszego. Głównie zależy mi na 27" i większej rozdzielczości ponieważ zajmuje się produkcją muzyki i zależy mi na lepszej przestrzeni roboczej. Dobrze jak będzie miał możliwość montowania na ramieniu lub ścianie. I teraz tak lepiej pójść w 1440p 27" z 144hz i mieć w razie co na przyszłość czy lepiej zostać przy 24" 1080p 144hz. Laptop posiada wejście tylko HDMI chyba 2.0 ale mogę się mylić.

 

Moje propozycje.  

https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-monitor-philips-27-275e2fae-ips-dp.bhtml

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-gigabyte-27-g27q-2xhdmi-dp-2xusb3-0-glosniki tutaj raty mi pasują 10x0%

Edytowane przez beezy321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, WQHD robi się powoli standardem i jeżeli planujesz w przyszłości jakiś upgrade, zdecydowanie wybrałbym WQHD. Ja w czerwcu kupiłem FHD i już żałuje... 144hz na bank nie wyciągniesz, ale no tak jak mówię - jak to ma być na przyszłość, to brałbym 144hz.

Od siebie mogę polecić Acer Nitro VG270UPBMIIPX - jest na ips, odświeżanie 144hz i masz opcję montażu VESA. Grałem na nim z odpalonym HDR na PS4 Pro i muszę przyznać, że kolorki to on ma ładne. Ten Giga też jest spoko, ale tutaj dużo ludzi narzeka na backlight bleeding - nie każdemu to przeszkadza, ale informuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roar.RAR napisał:

Jak dla mnie, WQHD robi się powoli standardem i jeżeli planujesz w przyszłości jakiś upgrade, zdecydowanie wybrałbym WQHD. Ja w czerwcu kupiłem FHD i już żałuje... 144hz na bank nie wyciągniesz, ale no tak jak mówię - jak to ma być na przyszłość, to brałbym 144hz.

Od siebie mogę polecić Acer Nitro VG270UPBMIIPX - jest na ips, odświeżanie 144hz i masz opcję montażu VESA. Grałem na nim z odpalonym HDR na PS4 Pro i muszę przyznać, że kolorki to on ma ładne. Ten Giga też jest spoko, ale tutaj dużo ludzi narzeka na backlight bleeding - nie każdemu to przeszkadza, ale informuje ?

Dobra dzięki za pomoc, będę szukać może czegoś na promocji jeszcze ale pójdę w WQHD i 144hz lepiej mieć na dłużej trochę lepszy monitor niż później żałować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 16:47, beezy321 napisał:

Dobra dzięki za pomoc, będę szukać może czegoś na promocji jeszcze ale pójdę w WQHD i 144hz lepiej mieć na dłużej trochę lepszy monitor niż później żałować. 

Dokładnie. Sam wziąłem ips 75hz 24 cale i żałuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...