Jump to content
Sign in to follow this  
Digichaos

Modernizacja ( 6 lat + - ) - Uzytek domowy

Recommended Posts

Witam

Chce zmodernizowac swoj zestaw tak aby najblizsze 6 lat ew zmienic tylko grafike - wiem ze 6 lat to sporo czasu ale chce miec raz a dobrze

Obecny Config: 

Ryzen 3700x + Grandis 2 

MSI B450 Gaming Plus Max 

2*16GB Crucial Ballistix RGB 3600 CL 16 17 16 16 36 

Plextor SATA SSD 512 GB 

Asus Strix GTX 980ti 

Obudowa Fractal Design 

Zasilacz BeQuiet 530 W

Nowy konfig:  

Obudowa Corsair Corsair Crystal Series 570X White (kupiona) + dokupiony 1 wentylator ML 120 na tyl wiec sa 4 

Zasilacz Corsair RM 750x Gold (kupiony) 

SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVME (kupiony) 

I tutaj zaczynaja sie pytania: 

Myslę o zmianie na:

I7 10700f + Gigabyte Z490 VISION G 

RAM: Mysle ze zostawie ten co mam 32GB 2*16 powinno raczej bez problemu starczyc 

Karta Graficzna RTX 3080 - poczekam az ceny sie ustabilizuja

Chlodzenie: Prosze o porade chce zeby bylo ladnie (patrz obudowa) i cicho 

Oczywiscie wszystko z gory sprzedam mysle ze ok 2000 za wszystko poza grafa powinienem dostac ? 

Co myslicie ma sens taka zmiana ?

Digichaos

w Twoim wypadku poczekałbym na aktualizacje BIOSU do ryzen 5 5600X i jeśli taka się pojawi to kupiłbym ryzen 5 5600x, albo ryzen 7 5800x jeśli wykorzystujesz 8 rdzeni 16 wątków. Jeśli natomiast chciałbyś i7 10700f to płytę proponuje tańsza np:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-z490m-pro4-10071551598

chłodzenie jeśli idziesz w biało czarne kolory np:

https://sklep.hard-pc.pl/p9203,chlodzenie-gelid-phantom-cc-phantom-01-a.html

albo:

https://sklep.hard-pc.pl/p9204,chlodzenie-gelid-phantom-black-cc-phantom-black-01-a.html

choć ja na Twoim miejscu zostawiłbym Grandis 2, szkoda wdawać się w niepotrzebne koszta . Aha i przy gelid phantom ramy jak dobrze pamiętam muszą być do wysokości 43 mm, aby się zmieściły pod chłodzenie. Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83

Zmiana bardzo meh, 10700f nie jest wielkim upgradem w porównaniu do 3700x, i nie wiadomo kiedy ceny kart się ustabilizują, a bez karty nie ma sensu nic zmieniać.

Do tego w marcu nowe intele wychodzą. Ja bym na twoim miejscu wstrzymał się z wymianą dopóki nie masz nowej karty, a dopiero później myślał nad zmianą procesora. 3700x z takimi szybkimi pamięciami nie będzie powodował jakiegoś wielkiego bottlenecka żeby go na już zmieniać. AMD kiedyś powinno wypuścić tańszą wersję 5800x, chociażby jako odpowiedź na nowe intele.

Jak wyżej , wymiana 3700X na 10700f jest średnio sensowna .

W marcu ma być Rocket Lake więc poczekał bym i zobaczył co pokaże .

• Downvote 1

23 godziny temu, Digichaos napisał:

Witam

Chce zmodernizowac swoj zestaw tak aby najblizsze 6 lat ew zmienic tylko grafike - wiem ze 6 lat to sporo czasu ale chce miec raz a dobrze

Obecny Config: 

Ryzen 3700x + Grandis 2 

MSI B450 Gaming Plus Max 

[..]

Karta Graficzna RTX 3080 - poczekam az ceny sie ustabilizuja

[...]

Co myslicie ma sens taka zmiana ?

Już patrząc na Cyberpunka w którym AMD wypada wyjątkowo fatalnie (choć jak widać z poniższego pojawiła się łatka po której wydajność amd wskoczyła na swoje miejsce )

xxJ2hsYaDZZbTTAeNpR33o.png

ZRRek3dnWevnbEbFLiXXo5.png

Masz procesor który robi 60fps (ponad 70 po łatce) i grafikę która robi 20fps (zakładając poziom gtx 1070) to co ty na co niby chcesz wymienić? Z mojego grajdoła patrząc to 3700x jest na 10 lat.... Zresztą z tego procesora najbardziej naturalny upgrade to do 5800x... Gdyby ceny były sensowne.

• Upvote 1

Z wymiana procesor czy platformy się wstrzymaj, najwyżej wymień kartę graficzną na RTX 3070/RTX3080 lub wyżej.

Dzieki bardzo: 

Moj zestaw na ten moment wyglada nastepujaca: 

Ryzen 3700x 

MSI B450 Gaming Plux Max 

32GB 3600 @ CL 16 16 16 36 - Crucial Ballistix RGB

SSD: Samsung 970 Evo 512 

Obudowa Cosair 570x white 

PSU: Corsair RM 750x (750w gold) 

GTX 980ti 

===========================================

Bardzo mi sie podoba moja obudowa i chce isc w "bialy dymione" niemam nie chce miec dyskoteki poprostu ma byc schludnie i swiecic na bialo: 

Co mi sie nie podoba: 

Plyta glowna - jest czarna i niema nic bialego i co najwazniejsze nie moge sterowac ramem ani z applikacji crucial ani z plyty wiec ram swieci jak dyskoteka... W przypadku zmiany plyty na co byscie wymienili ?

Chlodzenie procesora: Grandis zdecydowanie nie pasuje tutaj.. prosze o rade na co wymienic