Skocz do zawartości
gienekadamski

Ryzen 5 5600x jako procesor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie mogę się zdecydować od dłuższego czasu jaki procesor wybrać. Postanowiłem poczekać na Intela 11 generacji, ale mimo to mam wiele wątpliwości. W oko wpadły mi 6 rdzeniowe procesory, głównie 5600X. Ale oglądając benchmarki rzadko, ale jednak spotykam się z sytuacją w której 5800X odjeżdża mu na kilkanaście klatek. W innych testach różnica jest niewielka +2-3 procent. W skrajnych przypadkach 3700x jest lepszy od 5600x, bodajże w Warzonie. Nie wiem czy warto dopłacać do 8/16, a wyboru nie ułatwia fakt, że niektórzy uważają, że 8/16 jest bardziej przyszłosciowe i wystarczy na dłużej. Macie jakieś dowody potwierdzające te tezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną do gier nie ma sensu brać mocniejszych cpu niż 6/12 czy nawet 6/6 choć sporo zależy od tytułu .

Takie GTA V to nawet na dobrym 4/8 działa nie wiele gorzej niż na 6/12 czy 8/16 .

Nie wiadomo też jaki będzie wpływ najnowszych konsol na tą kwestię ( w obu siedzi sensowne CPU 8/16 a nie jak wcześniej zabawka pokroju Atoma spięta z dobrym GPU ) .

R5 5600X to dobry i mocny procek , choć drogi .

Jak możesz to poczekaj na RL - może namiesza na rynku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gienekadamski napisał:

Postanowiłem poczekać na Intela 11 generacji,

Dobry ruch. Widziałeś ostatnie ceny 5600x? 1800?

7M7qn9U9K3nXn7qJYnQMsL.png

(https://www.tomshardware.com/news/cyberpunk-2077-cpu-scaling-benchmarks)

Różnice są o ile testy wspierają 2 dodadtkowe rdzenie i karta graficzna nie przycina wyników:

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-5800x-zen-3-review/4

W linku powyżej jakby średnio, choć z czasem można spodziewać się że nowsze produkcję "mogą" wykorzystać więcej rdzeni. Czy kiedy i czy będzie sens: trudno powiedzieć. Choć można mieć nadzieję że 5800x przeżyje ze 3 karty graficzne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...