Skocz do zawartości
Gość lws

Noctua NH-D14 i odciski palców

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z odbitymi palcami itp smug na chłodzeniu NH-D14 które uwaga: niczym nie chcą zejść.Próbowałem począwszy od mydła zwykłego,pastę do zębów po benzyne,spirytus i cholerstwo nie chce zejść.Po agresywne środki chemiczne nie będę sięgał gdyż może to jeszcze gorzej wyglądać.

Macie jakiś pomysł czym to zmyć?

ls.thumb.jpg.af4ff6367a4babb7ad269334a060c584.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tutaj chodzi tylko o wygląd chłodzenia a nie jego sprawność .

W takim przypadku jak środki chemiczne nie dają rady to mechaniczne czyszczenie polecam - drobny papier ścierny + woda , ew. pasta polerska na koniec jak chcesz mieć to na błysk .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zachować oryginalną strukturę powierzchni łącznie z logo firmy a papierem wodnym zrobię istną gładź w dodatku będzie nie wygodnie manewrować między heat pipe.No nic spróbuje jeszcze jednym ze swoich pomysłów.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lws napisał:

Chcę zachować oryginalną strukturę powierzchni łącznie z logo firmy a papierem wodnym zrobię istną gładź w dodatku będzie nie wygodnie manewrować między heat pipe.No nic spróbuje jeszcze jednym ze swoich pomysłów.

Zmywacze do halucow dobrze sobie radza z takimi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 13:42, orlontko napisał:

Napisz jaki to pomysł miałeś na uzyskanie tego efektu, forum jest po to aby napisać co rozwiązało problem, ponieważ może sie to przydać innym użytkownikom.

Pewnie kupił nowy cooler.?

 

A tak na serio - sam chętnie bym się dowiedział w jaki sposób kolega uzyskał tak świetny efekt.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TitoBandito napisał:

Pewnie kupił nowy cooler.?

 

A tak na serio - sam chętnie bym się dowiedział w jaki sposób kolega uzyskał tak świetny efekt.?

NIe kupił a wyczyścił,   podał rozwiazanię a pozniej edytował to rozwiazanie....

"Proszek do prania,trochę sypiemy na powierzchnię i szczoteczką do zębów na mokro czyścimy jak zęby.Mała uwaga: nie należy chłodzenia zanurzać lub płukać w ciepłej wodzie tylko chłodnej bo parujący i skraplający się płyn w rurkach w celu odprowadzenia ciepła nagrzeje mocno cały radiator"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...