Skocz do zawartości
GRDE

Tenda MW5 czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukam nowego routera (albo routerów) do domu. Dokładny opis poniżej:

1. Dostawca - Inter Beskidy

2. Rodzaj - światłowód 400/10

3. Kwota - max do 400zł

4. Dwie kondygnacje po ok. 100m2 każda; załączam rysunki

5. W tej chwili router jest w pomieszczeniu 1 (tam też wchodzi kabel od usługodawcy), czerwony X. Ściany są wykonane z pustaków (tych szerokich), mają ok 25cm grubości, sufit/podłoga - beton zbrojony. 

6. W pomieszczeniu 2 jest laptop, w tej chwili połączony po kablu bo wifi zrywa połączenie. Na parterze w pomieszczeniu 7 jest TV który jest podłączony do WiFi oraz laptop (o dziwo połączenie, mimo że wolne jest dosyć stabilne). Dodatkowo jest jeszcze 4-5 smartfonów + 1-2 extra laptopy/tablety.

7. Jestem obeznany w stopniu pomiędzy początkującym a średniozaawansowanym.

 

A więc, dostałem router ok 7 lat temu od usługodawcy przy zakładaniu światłowodu. Niestety ostatnimi czasy router albo ma niestabilne WiFi albo po prostu jest za wolny jak na internet który ma dostarczyć. Poza tym zasięg jest BARDZO kiepski. Na piętrze internet jest w pomieszczeniach 1, 2 (ale zrywa) oraz 4. Docelowo chciałbym żeby był nawet słaby ale stabilny zasięg WiFi w 3 i 6. Na parterze zasięg jest w 7 oraz w 9 (ale nie w całym). Tutaj chciałbym żeby zasięg był w 7, 9 i 8. Pomieszczenie 10 nie musi mieć zasięgu, tak samo jak reszta nie wymienionych.

Wstępny plan mam taki - z 1 przebić się do 2, tam postawić główny router. Następnie extender albo po WiFi albo po kablu (bym się musiał przebijać przez sufit) puścić do pomieszczenia 7, tam gdzie jest TV. Podpiąc TV albo po kablu albo po WiFi (tylko Netflix w FHD). No i tutaj myślałem o Tenda MW5 z zestawem 3 punktów. Bo nie jestem pewien czy w pomieszczeniu 6 będę miał zasięg, więc miałem plan podpiąć extender w pomieszczeniu 3, powinien wtedy być ok sygnał w 6 i 8. Przynajmniej tak mi się wydaje, dlatego też tutaj piszę ? Dobrze to przemyślałem czy jednak lepiej iść w coś innego? Internet głównie służy do youtube/netflix/whatsapp/www. Żadnego grania, mało ściągania. Chciałbym też żeby był w miarę bezobsługowy, raz ustawić i żeby działał. 

parter.jpg

pietro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu ze router(jaki dokładnie masz router?) jest w pomieszczeniu numer 1, sygnał w 6 nie ma opcji dojść dlatego dobry pomysł jest przenieść wszystko do nr.2. Jeśli możesz dociągnąć Kabel do TV i innych częściach domu to to zrób.  W Zakładanym budżecie nie ma opcji abyś się zmieścił.

Martwią mnie jednak grube ściany z pustak 25cm to jednak spora przeszkoda, aby  obsłużyć ten dom najlepiej było by Kunic 2-3 AClite-y niestety wtedy nie ma opcji  zamknąć się  (jeden na piętro drugi na parter), można spróbować z jednym AClitem  ale z @Zabuza nie nie jesteśmy pewni że obejmie Ci 1 AClite zasięg całego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orlontko W tej chwili mam jakiegoś wiekowego Huaweia którego będę zwracał do dostawcy. Jest on w pomieszczeniu 1 ale, tak jak wspomniałeś, na 100% nowy router będzie w pomieszczeniu 2. Tam gdzie się będzie dało, a więc najprawdopodobniej pomieszcenie 2 i 7 laptop i TV będą podpięte kablem, co do reszty to niestety ale nie ma opcji pociagnięcia kabla...

Aclite są niestety dosyć drogie i tak jak mówisz, 2 to juz poza budżetem. Dlatego też pomyślałem o Tenda MW5, w sferisie mają 3 pack za 350zł, a w razie czego w przyszłości można będzie dokupić. W przyszłości, za kilka lat pewnie, będę modernizował sieć w domu + pewnie nowy TV + może jakiś Mi Box czy coś w tym rodzaju to wtedy mam w planie zainwestować konkretne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzje Tendy

 Jesli kupisz je to w głownym routerze masz tylko dwa port WAN i LAN i tylko lan wykorzstasz jeden (1Gb) a w nodach masz porty tylko 100 Mbit - po 1 na kazdego noda.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...