Skocz do zawartości
Marcela20

Ryzen 9 + ASUS TUF GAMING X570-PLUS jakie ramy i inne podzespoły pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam składam nowy komputer do przeróbki filmów z GoPro 7  z wyjazdów będę korzystała z programu Pinnacle-Studio_24_Ultmate i chciałabym korzystać z nowego kodeka H.265 (HEVC) bo w takim nagrywa GoPro i program obsługuje taki kodek.

Wybrałam na razie takie części:

- Procesor Ryzen 9 3900x (2076,20zł)

- Płyta główna ASUS Tuf Gaming X570-Plus (799zł)

jakie ramy były by dobre interesuje mnie 2x16gb (32) i 2banki będę miała jak coś do dołożenia myślę ze 32gb powinno być na początek.

potrzebuje dysk pod M.2 (300-500gb) szybki żeby wykorzystać w płycie głównej pci 4.0 pod system i program bo ze starego komputera mam 1sdd 500gb (crucial mx500) i kilka talerzowych po 1tb na trzymanie danych.

grafikę mam słabą ale na razie ze starego wezmę (MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5)

pytanie jeszcze jaki zasilacz mocny potrzeba ale zapas pod nowa kartę tylko nie wiem jaką ważne żeby miała wsparcie tego kodeka.

Proszę o pomoc w doradzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TridentZ 3600 i możesz próbować je wyżej posadzić, ale to czeka cię długa i mozolna praca. Dysk 980 Pro - odczyt 6900MB/s zapis 5000MB/s.

A zasilacz. Tu bym myślę postawił na Seasonic Focus 650W-750W w zależności od przyszłej karty.

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko obróbka filmów z GP 7  czy coś innego .

I jakie parametry będzie miał film - bo co innego FHD@30 fps a co innego 4K@60 fps .

I czy to będzie prosta rekompresja czy zaawansowana obróbka / rendering itp.

X570 to lekka przesada , PCI-E 4.0 masz już w B550 .

Dysk - jak chcesz najszybsze co obecnie jest to wspomniany Samsung 980 Pro może być .

Nie ma nic innego o zbliżonej prędkości , starsze konstrukcje PCI.E 4.0 jak Corsair MP600 czy SEagate Firecuda 520 są nie wiele tańsze ( ~120 zł mniej za modele 500GB ) a sporo wolniejsze .

Pozatym można natrafić na minę w postaci podmienionego kontrolera i kości NAND ( na gorsze QLC )  jak w niektórych dyskach PCI-E 3.0

Ram - tutaj to zależy od cen - brał bym najtańsze 2x16 GB , nie wiem jak Pinacle ale sporo zaawansowanego softu średnio lub wcale nie reaguje na taktowanie ram - nie ma znaczenia czy to 2133 mhz czy 4 000+ mhz .

GPU - enkodowanie to dowolna karta ze wsparciem dla H265 czyli od serii 9xx u NV , GT1030 na start wystarczy , GTX1650 Super czy coś mocniejszego jak ci zależy na czasie , o ile kodowanie będzie leciało przez kartę a nie przez procka - bo w przypadku jak kodowanie będzie szło przez CPU to nawet twój GTX czy padaki w rodzaju G210 dadzą radę bo tylko obraz będą wyświetlać .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super za wyjaśnienie coś zrozumiałam z tego to tak.

Filmy będą z GoPro 7 na razie nagrywam w full hd bo nagrywa w h.264 a jak zwiększę minimum 60klatek i więcej w ful hd lub 4k to od razu nagrywa w h,265 i mój komputer w ogóle  tego nie podejmuje.

Maxymalne parametry jakie będę robiła to 4k 50klatek ale najczęściej 1080 na 200-100klatek coś będzie sie dokładało do renegowanego materiału czasem cos w slow motion czasem jakieś przejścia taka prywatna przeróbka materiałów. 

Pinacle Studio 24 ultimate po prostu już posiadam jest po polsku i jest dość łatwy (nie wiem na 100% ale chyba wykorzystuje 100% CPU przy renegowaniu) nie wiem gdzie znalesc info co wykorzystuje ten program a reszta będzie wykorzystywana do internetu i juz.

reyden co polecasz żeby złożyć komputer płyta jak tańsza b550 ok tam jeden dysk pod m.2 bedzie chodził na 4.0pci płyta żeby miała audio wyjście cyfrowe bo mam głośniki logitecha 5.1 z taki złączem.

 

Edytowane przez Marcela20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie produkty wybrałam 

https://proline.pl/koszyk/122082e7

plus

Thermaltake Smart 730W (PS-SPS-0730MPCGEU-1)

Chieftec Polaris 650W (PPS-650FC)

Chieftec Polaris 750W (PPS-750FC)

be quiet! Pure Power 11 700W (BN295)

Gigabyte P750GM 750W (GP-P750GM)

i do tego jakas obudowa dobra musi miec jedno miejsce na blu-ray

co mam wybrac na ceny w koszyku prosze nie patrzec bo na x-com taniej jest lub morele

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...