Skocz do zawartości
raul7

Problem z siecią Wi-Fi. Asus PCE-AC88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem dzisiaj kartę sieciową Asus PCE-AC88. Podłączyłem do komputera, zainstalowały się sterowniki ale niestety w prawym dolnym rogu mam informację o braku połączenia i czerwony krzyżyk (nie pokazują mi się żadne dostępne sieci w okolicy) W menadżerze urządzeń widzi kartę, po wejściu w nią stan urządzenia pokazuje, że działa poprawnie. Natomiast w panelu sterowania- sieć i internet- połączenia sieciowe "połączenie sieci bezprzewodowej" jest informacja  "wyłączone" (szare) mogę kliknąć prawym i włącz ale nic to nie daje. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Próbowałem odinstalowania i zainstalowania sterowników (z dołączonej CD jak i ze str asus) wyjmowałem i ponownie wkładałem kartę i nic, skończyły mi się już pomysły. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień złącze PCI Express w które zainstalowałeś kartę. Najlepiej używaj złącz pcie x1. Unikaj złączy pciex16 ze szczególnym uwzględnieniem złącza PCIexpres x16 najblizej procesora . Jeśli masz na płycie inną WiFi, wyłącz ją w biosie.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Markus1,

Dzięki za odpowiedź. Posiadam leciwą kartę Asrock P67 Pro3 i dwa z 3 wejść pci są zasłonięte kartą graficzną. Poniżej zdjęcie z neta, mogę włożyć tylko do tego wejscia na wysokosci nazwy płyty.

 

0c526b8e4c1aa9a0672294cbbcf0

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo masz wpiętych kart w sloty na płycie?

Czy świeci się dioda na slocie karty?

Jaka wersja systemu operacyjnego?

Jaki router dostarcza internet?

Czy masz możliwość, choć na chwilę, podłączyć komputer  po Lan-ie?

Miałem z tą kartą pewien problem, chyba podobny ale zrobiłem tak. Po prostu, podłaczyłem komputer po lanie, kablem do routera. Miałem taki długi. Windows 10 od razu zaktualizował sobie sam sterownik do karty wifi i odtąd wszystko już z wifi działało normalnie. Okazuje się że do tego modelu karty pobiera się standardowy realtec, a niekoniecznie dedykowany sterownik asusa. Kartę potem zmieniłem na wersję AX, a potem ten komputer w ogóle sprzedałem.  Tak czy inaczej Twoja karta jest bardzo porządna. Jest jedną z najwydajniejszych wifi na pcie x1. 

Edytowane przez Markus1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko grafikę i kości pamięci. Jeżeli chodzi Ci o diodę na karcie sieciowej to świeci się tylko z 3sek podczas ładowania się systemu, później znika. W biosie może być coś namieszane? Jest tam coś co mogłoby pomóc? Biosa to już w ogóle nie ogarniam ?

Win 7 64x

Router Technicolor CGA4233 EU

Nie mam możliwości niestety, właśnie dlatego kupiłem to ustrojstwo.

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta musi świecić cały czas. Na pewno. Zatem coś nie tak ze sterownikiem instalowałeś z płytki sterowniki czy ze strony?

tu masz sterowniki:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/PCE-AC88/UT_PCE-AC88_v2807.zip

Jaki windows? pobierz najnowsze. Wyinstaluj sterownik z windows przez dodaj usuń programy. Uruchom ponownie komputer. Zainstaluj sterownik ze strony.

Edytowane przez Markus1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z płyty jak i ze strony Asusa. Wybór padł na tę właśnie kartę, bo czytałem, że nie ma sobie równych a jeszcze było promo -100zł więc wybór był prosty. Z tym świeceniem to już właśnie zauważyłem na YT, że się u innych świeci cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markus1 udało się dociągnąć kabel do komputera, internet działa ale niestety nic nie pomogło odnośnie Asusa. Jak usunąłem sterowniki i zresetowałem system to automatycznie próbowały się same zainstalować ale wyskakuje za każdym razem błąd instalacji sterowników. Ręcznie instalowałem pobrane ze strony i tez nic. Próbowałem tez z najstarszymi i [gluteus maximus] blada. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje reset biosu. Jak to nie pomoże, niestety czas na zmianę płyty...

Najlepiej by było jak by się dało podłączyć do innych portów.

Może ten 3-ci licząc od góry?

 Taką szeroką masz kartę grafiki że nie wejdzie?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie przedłużkę taką na przykład:

https://allegro.pl/oferta/tasma-riser-pci-e-pcie-pci-express-1x-1x-19cm-6898366513

i wtedy przykręcisz sobie kartę gdzieś dalej na śledziu... 

Tylko żebyś czasem karty fizycznie nie wetknął do zwykłego pci, bo wtedy spalisz kartę lub płytę.

Możesz wysłać zdjęcie jak z tą kartą graficzną wygląda?

Edytowane przez Markus1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.thumb.png.7027340063148c9968283af113bbed1c.png

Wejdz jak masz zainstalowany sterownik do zasobów i zmien IRQ i restart kompa. Jeśli masz wyszarzoną opcja jak ja na rysunku to wejdz do biosu i zmien opcje przydzielania przerwan z bios na system i wtedy po restarcie bedzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Antywirus musiał blokować dokończenie instalacji sterowników ponieważ po odinstalowaniu i resecie karta automatycznie sama się zainstalowała i wszystko działa. Dzięki wielkie za poświęcony czas i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...