Jump to content
Sign in to follow this  
nadiahaik78

Jak wybrać kartę graficzną AMD

Recommended Posts

Właśnie zaczynam przygotowywać się do mojej pierwszej kompilacji na PC. Nawiasem mówiąc, będzie to również mój pierwszy nowy komputer od dekady. Kiedy kupiłem mój ostatni komputer, zbadałem dostępne opcje (dla Dell) i wybrałem części, o których wiedziałem, że będą działać przez lata - „ostatnie”, co oznacza, że mogę grać w nowe gry na komputerze. Ta maszyna kosztowała w 2008 roku około 3000 dolarów. Chcę to zrobić ponownie: zbudować coś, co będzie konkurencyjne przez długi czas. Najpierw zajmuję się opcjami dla kart graficznych. NVidia jest prosta: możesz kupić ich karty, a im większa liczba, tym lepsza karta. AMD nie wydaje się takie proste. Wygląd 192.168.1.254 a na to, że AMD produkuje chipy, a inne firmy produkują karty. Nagle trzeba wziąć pod uwagę kilkanaście innych zmiennych. Jeśli więc zdecyduję się na AMD, jak wybrać najlepszą kartę? Które marki oddają sprawiedliwość chipowi, a które mają zawyżone ceny za to, co dostarczają? itp.10.0.0.0.1

Edited by nadiahaik78

Share this post


Link to post
Share on other sites

NV też produkuje chipy a nie gotowe karty , nawet tzw. referenty produkuje kto inny - swego czasu Asus to robił dla NV .

Co do wyboru karty - zależy jaki masz budżet oraz do czego to ma być karta .

Tyle że teraz jest kiepski czas na wybór - bardzo niska dostępność i chore ceny GPU zarówno od AMD jak i NV , choć z tą drugą trochę lepiej .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.