Skocz do zawartości
Mischa_PL

Shut down komputera podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś 3x z rzędu komputer podczas gry w Witchera 3 po prostu się zamknął, żaden BSOD po prostu shut down bez żadnego ostrzeżenia i po nim przycisk power świeci się na sztywno, muszę zresetować zasilacz przełącznikiem z tyłu. Zasilacz to Corsair RM 550X. Czy to może być oznaka padającego zasilacza ? Wcześniej nic takiego nie miało miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem Furmarka na 20 min i nic się nie wydarzyło tak samo Aida64 stress test i nic. Jak włączę grę i zostawię postać na środku Novigradu nic sie nie crashuje ale jak tylko wybiorę mapę ustawię znacznik i ruszę postać na mapie to PC się wyłącza ? Tak bardzo nie chce bym grał w tę grę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatury będą OK, to zasilacz jest pierwszym podejrzanym, ale nie jedynym. Musisz podmienić na próbę i sprawdzić, czy problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po pewnej analizie to nie jest zasilacz:

 

OCCT  30min i nic sie nie wydarzyło

3D Mark Port Royal w pętli 35 min i nic

Aida 64 to samo

zaczynam obstawiać malware który dziś usunąłem w liczbie 4 sztuk.

Temperatury są w porządku mam Dark Rocka 4  Pro na procu  (3900X) Buda to Pure Base 500 z 5 wentylami silent wings 140mm.

Dodam że ostatnio grałem jakieś ponad 100h bez żadnego dziwnego zachowania kompa ukończyęłm 3 gry w tym czasie i przyszedł czas na Witchera iw niego tez kilak godzin pograłem bez zadnych problemów, to zjawisko pojawilo sie wczoraj i byłem w satnie je wywołać po 1 min gry wystarczy wejsc do gry , zaznaczyć na mapie cel i ruszyć w jego kierunku, od razu crash, komputer nie zaczyna sie nawet pocić , totalnie w mej ocenie to nie jest zasilacz a jeżeli jest to jest MEGA dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...