Skocz do zawartości
robcio140

modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

mam komputer kilku letni nie wiem co można by wymienić aby go  ulepszyć, co nowszego pociągnie moja płyta

procesor intel G860 3.0 dwa rdzenie

płyta główna MSI B75MA-E33

grafika RADEON 7700 1gb

ram 2x4 gb

dysk SSD 250 + 2TB

zasilacz Corsair 550W gold

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić procesor na i7-3770 (do wersji K przy tej płycie nie warto dopłacać) albo dowolny i5-3XXX, przy czym trzeba tutaj rozważyć opłacalność modernizacji tak starego sprzętu. i7 na Allegro osiąga jakieś kosmiczne ceny. Na OLX można znaleźć oferty od 400 zł. Szału nie ma. Do tego na fabrycznym chłodzeniu może być trochę ciepły. Natomiast najmocniejszy i5-3570 to już maksimum 200 zł, a nieco taniej dostaniesz słabsze 3550, 3470, 3450 itp. Wszystkie są dość porównywalne, mają po 4 rdzenie i zjadają Twojego Pentiuma na śniadanie, ale do gier w dzisiejszych czasach się nie nadają.

Moim zdaniem, jeżeli chcesz nieco ożywić swój podstarzały zestaw, to śmiało bierz po taniości którykolwiek i5, ale jeśli liczysz na jakieś granie w nie-aż-tak-stare tytuły, to szykuj się na wymianę całego sprzętu, bo sensowność zakupu i7 + jakiejkolwiek przyzwoitszej karty graficznej jest wysoce wątpliwa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega topdog też ciekawie wykombinował. Ja nie byłem pewny co do kompatybilności Xeona z Twoją płytą. Widzę, że takiego Xeona ktoś wystawił na OLX za 220 zł, więc jak najbardziej opcja warta rozważenia, porównywalna wydajnościowo z i7.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...