Skocz do zawartości
Szawel

Budżetowe FHD 24"144Hz do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam drugiego monitora "do wszystkiego".

Chodzi o rozsądny kompromis w granicach 1000zł wg. poniższych wymagań:

1. Ma trochę uzupełnić to czego nie ma obecny Dell U2417H, (czas reakcji, odświeżanie, kontrast),

2. Jednocześnie nie musi mieć tego co Dell U2417H ma (np. USB 3.1, przejście DP na kolejny ekran), bo nie muszę duplikować funkcji,

3. Na ten moment istotna jest dla mnie stopa z pełną regulacją położenia ekranu,

4. Jednocześnie muszę mieć VESA 100x100, ponieważ na koniec roku się przeprowadzę i tam chcę oba monitory powiesić na regulowanym ramieniu żeby mi nie stały na biurku,

5. Bajery typu zakrzywiony ekran czy pseudo HDR nie istotne. Powiedzmy sobie, HDR przy 250nit na IPS... Skazał bym marketingowców na pracę w kamieniołomie,

6. Nie chcę wyższej rozdziałki. PC zmienię dopiero w okolicy 2022 (o ile do tego czasu ceny się uspokoją) a do tej pory chcę mieć na czym odpalić jakąś gierkę w rozsądnym FPS.

 

Wstępnie wytypowałem:

- Acer Nitro XV242YP, jednak naczytałem się sporo jak ludzie płaczą o pladze martwych pikseli w tych Acerach.

- iiyama G-MASTER GB2470HSU-B1, sama matryca bardzo budżetowo opakowana w kiepski plastik, ale za to ma uniwersalną stopę VESA na której mógłbym posadzić jakikolwiek inny monitor jak ten już by poleciał na wieszak.

- AOC 24G2U, polecany "GEJmingowy" panel z ogromnym problemem dostępności w sklepach.

 

Który z tych 3 warto wybrać? Może coś jeszcze innego wartego uwagi?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to też bym brał tego AOC, ale dostępność...

Więc zostaje Nitro XV242YP. Sam mam nitro, w którym pojawił się bad pixel. Do tego ma tendencję do znikania na dwa tygodnie i nagle się pojawia. Już 2 raz mi się tak zdarzyło. Producent tego w żadne sposób nie przyjmuje na reklamację, bo dopiero 3 pixele podlegają gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak celowałem w tego AOC. Problem w tym, że 24G2U jest kompletnie niedostępny w sklepach.

Czytałem też, że z tej trójki to iiyama ma najbliższe prawdzie odwzorowanie kolorów tyle, że trzeba go skalibrować bo fabrycznie jest dramat. W Acer i AOC niby są przerysowane pod "gejming" za czym też nie przepadam.

Acer mnie mocno odrzuca przez te historie z pixelami i z doświadczenia osobistego tragiczne podejście polskiego oddziału firmy do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz MSI G241, a o ile dobrze kojarzę jest to bliźniak AOC pod względem matrycy. Tyle, że on ma vesa, ma regulację kątów, ale nie ma góra/dół...

TUF VG249Q to chyba też jest podobna konstrukcja, która ma regulację, ale jest niedostępna... Od skrajności w skrajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, roar.RAR napisał:

Jeszcze masz MSI G241, a o ile dobrze kojarzę jest to bliźniak AOC pod względem matrycy. Tyle, że on ma vesa, ma regulację kątów, ale nie ma góra/dół...

TUF VG249Q to chyba też jest podobna konstrukcja, która ma regulację, ale jest niedostępna... Od skrajności w skrajność.

Znam tego MSI, ale właśnie przez brak regulacji góra/dół go odrzuciłem. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...