Skocz do zawartości
Zdzichowsky

Wymiana karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam komputer złożony ok. 6 lat temu. Ostatnio mam problem z kartą graficzną. Zatarte łożyska w wiatrakach i przy włączeniu np. full screena na yt pokazuje przez parę sekund zielone piksele. Obecna karta to Gigabyte R9 390 8GB. Możecie polecić jakąś kartę? Myśle o używanej.  Może jeszcze wymienić coś w komputerze, żeby zyskać więcej fps? Ostateczna opcja to składanie nowego zestawu, ale na razie ten mi wystarcza. Dzięki za pomoc. Ram 16GB 708801860_Zrzutekranu2021-01-15113051.png.e1fb2e0403613f044858b58c231b009a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po screenie to siedzi tam I5 4590 .

Z nowych kart to minimum GTX1650 Super , od biedy zwykły 1650 .

Tyle że procek będzie już hamował 1650S , zwykłego 1650 jeszcze ogarnie choć się będzie już pocił .

Z używek to np.  Rx 570 4GB / 8 GB , GTX1060 od biedy też może być choć procek może go hamować .

Albo poziom niżej - 1050Ti lub RX560 ze wskazaniem na tego pierwszego .

Zależy ile masz kasy .

Jak chcesz zyskać fps lub je nieco ustabilizować to np. dokłada ram może pomóc , wymiana procka na I7 też tyle że I7 trzymają cenę i nie wiem czy warto .

Alternatywnie też może być Xeon E3 1240 V3 - na allegro jest jedna sztuka za ~400 zł .

Xeon / I7 mają już 8 wątków - w niektórych grach może to pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie gram w Warzone. W obecnej konfiguracji mam średnio 55-70fps. Duża byłaby różnica gdybym kupił "Xeon E3 1240 V3"? Jeśli nie to myślę, że nie ma sensu.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie jakiejś używki gpu. Na pewno chciałbym, żeby była lepsza od r9 390. 

Lepiej wziąć 8gb, czy 4gb wystarczy? W Warzone mam przekroczone 4gb zużycia vram, więc teoretycznie 8gb, ale wolę się upewnić.

1650 jest najlepszym rozwiązaniem z nowych, tak? Cena ok. 1200zł https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gtx-1650-asus-phoenix-oc-4gb-10049742069

Z używek to RX 570? Na olx można znaleźć za ok. 500-600zł. Z tego co widzę jest dużo lepsza od mojej obecnej R9 390 https://www.olx.pl/oferta/karta-sapphire-pulse-radeon-rx570-4g-CID99-IDI73L9.html#2ea69fe1eb

Kart jest pełno i nie do końca ogarniam, która będzie najlepsza. Nie chcę jakoś przesadnie inwestować w ten PC. Mogę wydać ok. 1000zł. Jeśli warto dołożyć to dołożę więcej, ale chciałbym, żeby to miało ręce i nogi. Dlatego tutaj jestem. Dzięki za pomoc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego 1650 w rtv agd maja na stanie za 829zl ventusa od msi. I jest to bardzo dobra karta na gddr6. Do 1080p 4GB da radę, ale jeżeli już chcesz koniecznie więcej  to gdzieś tam na pewno znajdziesz z 6GB jakąś kartę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpowiadałem rano to były, ale po godzinie już nie było. Dużo osób przeczytało ten post i pewnie kupiło. Wiesz cena była normalna 829zl, a przykładowo w takim morele czy na allegro wołają teraz za tą kartę od 1300zl w gorę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...