Jump to content
W4rily

Rockstar social club i origin - problem z zalogowaniem i tryb offline

Recommended Posts

Witam,

Od wczoraj borykam się z problemem. Na koncie Epic Games posiadam GTA V. Do tej pory nie było żadnego problemu z logowaniem czy uruchomieniem gry. Jednakże po pewnym czasie przy uruchomieniu gry za pośrednictwem Epica łączenie z usługami Social Clubu trwa dłużej niż zwykle, po czym launcher uruchamia się w trybie offline, a gra od razu wczytuje tryb fabularny. Po kolejnych próbach uruchomienia uruchamiał się launcher, jednak z komunikatem, że nie można uruchamiać gry i spróbowaniu ponownie później (kod 134). W chwili obecnej następuje łączenie z usługami socialu i po dłuższej chwili program zacina się i przestaje działać. Serwery rockstara działają, jednak nie mogę uruchomić sociala z poziomu przeglądarki. Sprawdzałam to i nie działa na żadnym komputerze ani telefonie, na którym używam wifi domowego. Problem znika po przełączeniu na dane komórkowe i hot spot. Próbowałam:

  • odinstalować i zainstalować launcher i usługi (wraz z usunięciem plików z dokumentów)
  • vpn - problem znika, jednak nie chcę płacić abonamentów, ani używać free trialu biorąc pod uwagę liczne problemy z rozgrywką 
  • otworzyć porty sieciowe, które podaje rockstar na stronie problem jednak nie znika
  • podłączyć laptopa, na którym mam grę bezpośrednio po kablu do routera, bez skutku

Ostatecznie odinstalowałam i ponownie zainstalowałam grę, ale problem pozostaje ten sam. Dzisiaj po dodaniu do konta Star Wars Battlefront II, który potrzebuje powiązania konta z Origin nastąpił problem z zalogowaniem do Origina z komunikatem o chwilowych problemach technicznych (dane do logowania prawidłowe). Spróbowałam tej samej "sztuczki" z użyciem internetu z telefonu - zadziałało. Zaczęłam pobieranie gry na danych, zamieniłam internet na wifi i gra pobiera się bez problemu. Wątpię, żeby był to przypadek. Zobaczę jak sytuacja wyglądać będzie po zainstalowaniu gry i próbie uruchomienia, ale myślę że po rozwiązaniu problemu na przykładzie GTA V problem Battlefronta rozwiąże się sam.

Nie wiem czy problem leży po stronie Epica czy internetu. Warto nadmienić, że gry, które posiadam na innych platformach (Steam, Ubisoft) działają bez zarzutu, tak jak i te na Epicu nie wymagające powiązania z innymi aplikacjami. Na forum znalazłam podobny temat, użyłam podanych komend w konsoli i w załączniku przesyłam zdjęcie, tego co otrzymałam. Dane różniły się, tamten temat nie został do końca rozwiązany, założyciel tematu napisał, że zmiana maski podsieci pomogła, jednak nie umiem tego zrobić samodzielnie.

Z góry dziękuję za pomoc!

Zrzut ekranu (103).png

Edited by W4rily
uzupełnienie tematu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...