Skocz do zawartości
Aurox90

Rtx 3070 - 5600x czy intel gen 10-11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się dorwać rtx 3070. Na chwile obecna mam problem, ponieważ chciałem złożyć zestaw z 5600x pod 1440p. Procki podobno maja wrócić początkiem lutego i na ta datę czekam. Jeżeli tak się nie stanie, będę zmuszony złożyć coś na intelu. Nie mam zamiaru robić OC.

Moje pytania: 

10gen.  Myśleć nad czymś pokroju i5 czy bardziej i7-10700F

Jezeli intel to chłodzenie fortis czy grandis (nie robię oc)

Jeżeli chodzi o płytę główna to niezależnie amd czy intel stawiam na tomahawka ( doradźcie coś innego jeżeli nie dam rady zamówić)

Jaka moc zasilacza oraz model/firma. Osobiście stawiam na coś od Silentium 650w. Może chieftec polaris ?

Dysk od kingstone a2000 1 tb

ramy od viper steel 3733 mhz cl17

buda od spc rg6v

Plus bonus pytanie. Iść za moda i pseudo ergonomia i brać fotel od spc sr300f ( wiem ze tanio ale nie chce przepłacać) czy po prostu brać markusa z ikea jako dobre i sprawdzone.

na chwile obecna nie mam komputera, ciśnienie tez nie jest aż tak wielkie, choć szybciej = lepiej. Komputer ma służyć do grania 1440p oraz pracy biurowej. Budżet jak widzicie bez karty to koło 3.5-4 k, jest on trochę ruchomy.
 

Dzieki za wszystkie rady i spostrzeżenia, liczę na was i wasza wiedzę !

 

 

 

Edytowane przez Aurox90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/4rbhtnnma
 

bedzie ok czy coś podmienić ?

Do tego GIGABYTE M27Q

Jezeli możecie to doradźcie jakaś fajna płytę pod ta i5. Chciałem tomahawka ale problemy z dostępnością, z drugiej strony nie chce żeby był duży overkill. Fajnie jak byłaby jakaś fajna dźwiękówka ale tez się na to nie napalam. Z tego co widzę to nie ma tez większego sensu czekać na 11 gena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD do zmiany na coś pewniejszego - obecnie dyski PNY / A-Data / Silicon Power to miny bo często się trafia podmieniony kontroler i gorsze pamięci NAND .

Za 609 zł jest Samsung 970 EVO 1 TB , na obecną chwilę znacznie pewniejszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aurox90 napisał:

Tak tez myślałem, jest sens dorzucić do i7-10700f ? Dla większej ilości rdzeni 

Jak kupujesz procesor to tylko zintegrowaną grafiką ta się przydaje,szczególnie tym co teraz nie mogą dostać karty lub uległa zepsuciu.

tj napisał :

5 godzin temu, mataman napisał:

Jeżeli nie streamujesz to nie warto.

albo nie zajmujesz sie obróbką itp programami.

 

Wystarczy ci nawet 6/6 powyżej 1080p wynik procesorów w teście się zaciera.

https://www.youtube.com/watch?v=2jIScA9lSf4

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej składniam się ku 10400. Nie ten wiek żeby marzyć o karierze streamera. Narazie mam remont w domu, do połowy lutego. Także jedyne co chodzi po głowie to czy czekać na 11 gena. Ale z tego co widzę to nie ma sensu.

https://www.x-kom.pl/lista/9h4bzr9g6
 

Lista prawie na gotowo. Do wymiany dysk, tak jak kolega napisał wyżej. Możliwe ze pomyśle nad zmiana budy, chodź komputer przez procesor zrobił się bardziej budżetowy. Do tego monitor m27q. Ciagle myśle nad zmiana płyty czy w tych pieniądzach da radę kupić coś bardziej wypasionego, ale tomahawk niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski przychodzą z różnymi kontrolerami, także łatwo się wpakować na minę. Dlatego wole postawić na coś sprawdzonego. Płyta główna to dla mnie podstawa. Nie stawiam na konkretna firmę ale ten asrock wyglada biednie szczegolnie jak patrzę na sekcje zasilania i wyposażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze dopłacić do płyty 150zł to nie jest problem gdyż budżet mam ruchomy. Nie chce się zamknąć na to ze np. Za pół roku bede chciał kupić i7 czy i9. Na chwile obecna na moje potrzeby i5 wystarczy. Jezeli chodzi o dyski to pisałem ze pójdę raczej w stronę samsunga lub kingstona. Tak jak kolega wyżej pisał reszta dysków to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...