Skocz do zawartości
Takatsuki

Laptop do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam niedrogiego laptopa, głównie ma służyć do Internetu i oglądania filmów z wyświetlaczem 17 cali. Nie istotne, czy nowy, czy używany.

Obecnie trochę szukałem i model Dell Inspiron 17R SE 7720 i7-3610QM wydaje się sensowny, ale wole zapytać, bo ten segment, jest zbyt wielki, żeby to od tak ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najtańszy sensowny laptop to wydatek 2700-3400zł. Więc w tym budżecie tylko używane modele.

Poszukałbym ThinkPada od Lenovo - to często wybierane lapki przez firmy i można je często kupić poleasingowe. Solidne, lekkie i zazwyczaj dobre wersje kosztują mniej niż 1800-2000zł. Za 2k to już można znaleźć wypas. Najlepiej będzie jak sam sobie poszukasz i powysyłasz tutaj linki, co wybrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, roar.RAR napisał:

Obecnie najtańszy sensowny laptop to wydatek 2700-3400zł. Więc w tym budżecie tylko używane modele.

Poszukałbym ThinkPada od Lenovo - to często wybierane lapki przez firmy i można je często kupić poleasingowe. Solidne, lekkie i zazwyczaj dobre wersje kosztują mniej niż 1800-2000zł. Za 2k to już można znaleźć wypas. Najlepiej będzie jak sam sobie poszukasz i powysyłasz tutaj linki, co wybrałeś.

Ale czy to ma sens, do takich zastosowań? Raczej Internet i filmy, nie potrzebują aż takiej inwestycji, miałem nawet do czynienia z laptopami za kilka set złotych i spokojnie dawały rade. Bo jeśli mam przepłacać, za sam fakt, żeby strona ładowała się w jedną sekundę, a nie w trzy, to nie widzę w tym sensu. Czy chodzi o co innego, niż wydajność?

Sprawdzałem te lenovo, ale przy 17 calach pojawiają się same nowe i to za około 2400zł wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Breaky83 napisał:

Takatsuki

laptop ma być z systemem czy bez? Daj mi linka do tego:

bo to za mało, muszę wiedzieć coś więcej, co do tego laptopa, przede wszystkim czy ma ssd. Pozdrawiam ?

Nie musi mieć systemu.

Obecnie ta aukcja mnie interesuje. https://allegro.pl/oferta/dell-inspiron-17r-se-7720-i7-3610qm-8gb-ssd-10123672171

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

Jak już proponujesz mu z dedykowana karta graficzna to powiedz że jak padnie to GPU to koszy polowy laptopa bo nie może dziać na samym intelu :/

Lepiej niech szuka coś na intelu wiedz ze długo pochodzi i bez awaryjnie.

Np.ThinkPad T440p tylko to 14cali

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Breaky83 napisał:

Takatsuki o widzisz właśnie o to chodziło, odpada ssd 60 GB to mało strasznie, a hdd 1000 GB, proponuję taki:

https://allegro.pl/oferta/asus-rog-g75vw-i7-3610qm-17-3-8gb-gtx-660m-2gb-10132923619

szybsze trochę GPU choć ono Ci w sumie zbyteczne, ale przede wszystkim ma ssd 480GB a to podstawa, wada nie działa podświetlanie klawiatury oraz brak baterii. Kiedyś takie laptopy kosztowały 5500 zł ? ale z GTX 670M. A z większym ramem np 32GB oraz systemem orginalnym chodziły, ale w pełni sprawne ok 2200 zł jeszcze do niedawna. Był nawet testowany na purepc.pl z silniejszym GPU i procesorem:

https://www.purepc.pl/test-asus-g75vw-rog-bezkompromisowy-notebook-dla-graczy

Pozdrawiam ?

Wygląda na sensowniejszy. W przypadku klawiatury i baterii, to domyślam się, ze w razie gdyby mi przeszkadzało, baterie można kupić, a podświetlenie naprawić w jakimś serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ producent nie przewidział pracy na zintegrowanej grafice.

Dodatkowo widać ze ten ROG jest sklepany na sztukę z zagranicy pewnie jeszcze gdzieś podlany wyjdzie z czasem.

W zestawie zasilacz 19V | 7,89A | 150W powinno być 180 W

W klawiaturze nie działa podświetlenie klawiszy - jest ono uszkodzone! albo zalanie albo wsadzony zamiennik

@Breaky83

Dalej chcesz @Takatsuki wrzucać na taka minę ?

rog.PNG

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zenti napisał:

Ponieważ producent nie przewidział pracy na zintegrowanej grafice.

Dodatkowo widać ze ten ROG jest sklepany na sztukę z zagranicy pewnie jeszcze gdzieś podlany wyjdzie z czasem.

W zestawie zasilacz 19V | 7,89A | 150W powinno być 180 W

W klawiaturze nie działa podświetlenie klawiszy - jest ono uszkodzone! albo zalanie albo wsadzony zamiennik

@Breaky83

Dalej chcesz @Takatsuki wrzucać na taka minę ?

rog.PNG

No wiesz, obecnie jaki mam wybór? Został mi polecony jeden laptop, a ja nie ogarniam tematu związanego z laptopami i jestem między młotem, a kowadłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

zenti eh jak ja lubię Cię czytać i nie uzyskiwać odpowiedzi na zadane pytania. Po 1-sze poczytaj o funkcjach Nvidii  Optimus oraz 3D a dokładnie  3D Vision. Dowiesz się czemu producent asus nie implementuje przełączania grafiki w tym modelu i dlaczego HD 4000 zintegrowany został wyłączony. Co nie oznacza że procesor nie posiada zintegrowanego GPU czy jest ono nie sprawne (choć możliwe, że rzeczywiście może ono mimo tego nie działać bo producent nie przewidział takiej możliwości choć tego nie wiem to trzeba było by sprawdzić). Dwa nadal nie usłyszałem jakiego użytkownika wprowadziłem w błąd i kiedy. Trzy nie pisz tego co jest w ogłoszeniu laptopa bo czytać każdy chyba potrafi i widzi co jest tam napisane. Oczywiście laptop ma wady, ale są one dokładnie opisane. Natomiast jest poza nimi sprawny. Ma gwarancje miesiąc czasu a także 14 dni na zwrot towaru w razie coś było by nie tak. Widać też , że nie miałeś nigdy do czynienia z profesjonalnym serwisem. Zamienniki są używane i nieraz są gorsze porównywalne lub nawet lepsze wszystko zależy od jakości podzespołu elementu. Nie wiem też skąd wróż Maciej i czarnowidztwo , że coś ma paść. Jak chcesz wiedzieć to podejrzewam, że właśnie zasilacz nawalił (nawet możliwe, że orginalny) poszło jakieś zwarcie stad właśnie nie działa podświetlanie klawiatury i jest zmieniony zasilacz, ale to tylko moje domysły. Zasilacz myślę, że spokojnie można też wymienić w razie komplikacji i to przez firmę która to ogłoszenie wystawiła , zawsze można tam zadzwonić , ale skoro wystawili takie ogłoszenie to nie sądzę aby tego nie sprawdzili. Na koniec paść może zawsze coś i w każdym momencie, ale zawsze bezpieczniej jest coś kupić na firmę mieć gwarancję niż kupić coś od użytkownika X i potem dowiedzieć się o jakiś wadach ukrytych lub nie daj coś padnie laptop, a koszty naprawy są nieraz bardzo wysokie i jest to nieopłacalne, a gwarancji czy rękojmi brak i laptopa też brak. Jeszcze jedno nie podawaj ogólnikowych danych:

tylko konkretne linki do konkretnych laptopów, poza tym autor pisał o laptopie 17 cali nie wiem czy modele 15 calowe w ogóle go interesują.

Takatsuki a Tobie powiem tak baterie możesz kupić (najopłacalniej zamienniki i tak to będzie lepsze niż jakas bateria orginalna co pracowała 8 lat czy 5 lat orginalna, koszt ok 150 zł), tylko patrz też na zakup przez firmę najlepiej przez internet, w razie by nie pasowała, nie działała, masz 14 dni na zwrot towaru. Co do podświetlania klawiatury jego braku tu bym sobie dał spokój naprawa czegoś takiego może sporo wynosić np 250 zł, więc moim zdaniem szkoda kasy, albo się na to godzisz albo nie. Pozdrawiam ?

Co do klawiatury. Cena nowej z tego co sprawdzałem 150 zł, a wymiana raczej nie jest skomplikowana, ale raczej mi potrzebne podświetlanie nie będzie. Do komputerowej klawiatury, podświetlenia nigdy nie miałem, więc raczej do laptopa też mi się nie przyda. Bateria też jest mi obojętna, bo będzie miał zawsze dostęp do zasilania.

Natomiast interesują mnie tylko 17 calowe, bo jak ma służyć do oglądania filmów np. na netflixe w kuchni, to czasem będę od tego laptopa 2-3 metry więc, żeby komfort był jak największy, to duży wyświetlacz jest kluczowy ?

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

Takatsuki nie cytuj całego posta a jakąś cześć, jeśli chcesz się do tego odnieść, bo posta widać i przeczyta każdy nie trzeba go całego cytować, czy kopiować, powielać. Pozdrawiam ?

Powiem, że nawet się zdziwiłem, że tak on wygląda, Jak dla mnie, powinien być ukryty cytat o jakiejś konkretnej ilości znaków, byłoby pewnie estetyczniej i łatwiej ?

To może pójdziemy na kompromis, co do wyboru. Rozumiem, że główną wadą laptopa, którego początkowo padałem jest dysk SSD? A co gdybym zamienił ten dysk na 256GB? Bo tak się składa, że mam taki dysk w komputerze na sata 2.5, a system na m2. Plików i tak nie będę ściągać zbyt dużo, zapewne będę miał kilkanaście programów i sterowników, ale 256GB raczej starczy i nie zajmę nawet połowy. Natomiast ma HDD i tam pewnie trzymałbym ewentualnie jakieś ściągnięte pliki. Co sądzicie o takim kompromisie? Bo jak już wiadomo, ten laptop z początku ma zintegrowaną i dedykowaną, ale dedykowaną pewnie i tak wyłączę i będę na integrze.

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takiego budżetu i takiej matrycy, zdecydowanie polecam sprawdzić ofertę laptopów poleasingowych https://www.device.pl/uzywane-laptopy Bez problemu uda się znaleźć coś o 17” matrycy, z dyskiem SSD, wydajnym procesorem i przynajmniej 8GB RAMu. Do codziennej pracy, oglądania filmów i grania w proste gry jak znalazł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...