Skocz do zawartości
panata

Zestaw do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ułożyłem sobie dwa zestawy: jeden oparty o intel drugi o amd. Oba +/- są w kwocie z tematu. Poniżej zaprezentuję poniższe zestawy:

Intelowy:

Obudowa: SilentiumPC Armis AR1

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus

Pamięci: HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Fury

Płyta: ASRock B460 Phantom Gaming 4

Procesor: Intel Core i5-10400F

Grafika: Gigabyte GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5

Dysk: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

 

Amd:

Płyta główna: Gigabyte B550 AORUS ELITE V2

Procesor: AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

Pamięć: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (PV416G320C6K)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W (SPC265)

Obudowa: SilentiumPC Armis AR1 (SPC173)

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 1030 Silent Low Profile 2GB GDDR5 (GV-N1030SL-2GL)

Dysk: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro


Oba zestawy to będzie przeskok technologiczny, gdyż obecnie mam 12 letnią stacjonarkę, jeszcze na XP. Od zestawu oczekuje w miarę rozwojowości w przyszłości (stąd też amd), ale głównie tego, abym mógł na nim odpalić np. autocada. Ceny kart graficznych są jakie są także dlatego dałem jedną z tańszych, może kiedyś bym kupił coś lepszego, myślę, że wystarczy do moich potrzeb póki.

Czy coś tu można lepszego ulepić do tej kwoty?




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,  zmieniłem dysk na ten:

https://www.x-kom.pl/p/461049-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro.html

pamięci na te: (nie chcę w oc póki co się bawić)

https://www.x-kom.pl/p/409340-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-2666mhz-cl13-predator.html

i zaproponowaną przez Ciebie obudowę

oraz procesor, na ten (zintegrowana grafa) za 799 zł ;d (i5 10400f)

Kartę faktycznie chyba używkę, bo chyba na zintegrowanej będę mógł korzystać z tego co chcę, najwyżej później coś się zobaczy.

Zastanawiałem się tylko jeszcze nad zmianą na ciut droższą płytę, ale nie wiem czy to sens. Wyszło niecałe 2400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak ku temu się składam - na windowsa czy drukarkę proszę nie patrzeć ;D

https://www.x-kom.pl/lista/2k9gkm3hd

Nic lepszego chyba na ten moment nie będzie, budżet max 2,8 - jakiekolwiek gpu chciałem dać mimo wszystko, będę się rozglądał za używką. Póki co 1030 musi wystarczyć i pewno wystarczy ;d

Szkoda bo płyta mogła być inna, no ale trudno. Czy już można składać?
@Breaky83 wołam bo najbardziej pomocny byłeś ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj talerza w tych czasach. Chyba że będziesz tam jakąś bibliotekę naprawdę rzadko używaną przetrzymywał. Już lepiej m2 1TB albo nawet SATA..

Dlaczego upierasz się przy b460? W  2 poście masz fajny zestaw za te pieniądze. Wystarczy wejść w bios i włączyć profil xmp. Naprawdę daje spory przyrost. A grafa... Kup używkę albo weź 10400 (bez F) i poczekaj na dostępność w normalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję, ostatecznie zdecydowałem się na i5 10400, z490 asrock, ramy vipery 3600 i dysk ssd 1tb z kingstona, oraz tę kartę graficzną o której pisałem, kwestia wymiany to będzie kwestia szukania okazji ;d

 

Dziękuje za pomoc, przydała się do podjęcia decyzji.

 

Moderatorów proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...