Skocz do zawartości
Sorn

Monitor // UWQHD // 34 cale // 2000zł

Wybór Monitora  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który Monitor wybrać?

    • iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1
    • Philips E-line 345E2AE/00
    • LG 34WN700-B
    • Acer CB342CKsmiiphzx
      0
    • Samsung S34J550
      0
    • Inny (podaj jaki)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze monitora, który służyć mi będzie do pracy.

Głównie obsługuje Excela i MS Projekt. Czasami gram w starsze gry, ale raczej nie ma co się spinać. Filmów nie oglądam na monitorze.

Czasami jednak podpinam MacBooka Air 2019r.

Trochę poczytałem i chyba najlepszy:

- iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 

Oprócz tego monitora znałem jeszcze:

- Philips E-line 345E2AE/00 

- LG 34WN700-B 

-Acer CB342CKsmiiphzx  

- Samsung S34J550 

 

Proszę o pomoc w wyborze bo mam dość duży problem ?

Z góry dzięki.

 

 

Edytowane przez Sorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 17:08, Breaky83 napisał:

Sorn

nie oglądsz filmów wiec odpuść sobie moim zdaniem monitory na VA i skup się na IPS. Grasz okazyjnie i w starsze gry więc 100HZ,120HZ,144HZ czy też 165HZ jest CI zbyteczne. Powiem tak ja bym wybrał:

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-philips-345e2ae?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=345270&utm_campaign=2021-01&utm_term=MONITORY&ceneo_spo=true

Dlaczego? Bo ma ładny ostry obraz, ładne odwzorowanie kolorów i naprawdę dobry stosunek ceny do jakości ten monitor możesz już mieć jak powyżej za ok 1500 zł i na electro.pl darmowa dostawa, do tego regulacja wysokości i dość ładny wygląd zewnętrzny moim zdaniem. Pamiętaj monitorek ten ma troszkę wyższa rozdzielczość 3440x1440 w proporcji 21:9, ale myślę, że pisząc posta zdawałeś sobie z tego sprawę. Pozdrawiam ?

A czemu VA ma odpuścić przy takim zastosowaniu. Pytam bo właśnie mam na oku tę używaną iiyamę w dobrej cenie. Zastosowanie podobne. VA w takim przypadku to minus czy właśnie chodzi o to, że to overkill do zastosowań? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj recenzja tego philipsa. Są napisy po ang. Wygląda spoko. Zastanawiam się jak z odzwzorowaniem kolorów na jakieś stronce znalazłem, że srgb to 123%, możliwe że jest aż tak dobrze? Ta iiyama prolite polecana tutaj niby ma 100%, ale realnie jest 90. Boje się, że tu będzie podobnie. Co to znaczy jak przy srgb jest dopisane "typowa". Tj. powinno tyle być a nie wiadomo czy będzie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na prawdę nieźle, może w takim razie się na niego skuszę bo cena jest na prawdę atrakcyjna. ? Dzięki za link sprawdzę. 

edit:
Hmmm.. tylko z tego co widzę w komentach to strasznie dużo ludzi narzeka na backlight bleeding. Wrzucają niektórzy zdjęcia to niestety nie wygląda to zbyt dobrze. Zastanawiam się tylko czy to poszczególne sztuki są uszkodzone czy wszystkie egzemplarze mają ten sam problem. 

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten philips byłby idealny, gdyby miał USB-C.

Ja wiem, że o tym nie wspomniałem, ale mój laptop służbowy i prywatny mają USB-C więc czemu nie skorzystać? 

 

@Breaky83 powiedz proszę, co byś polecił jakbyśmy zwiększyli budżet o 200-250zł.

Edytowane przez Sorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83, wiem że są przejściówki.

Akurat mój laptop służbowy obsługuje USB-C i chciałbym aby ładował się, jeżeli połączę go z monitorem.

Według mojej wiedzy (mogę się mylić), jeżeli skorzystam z przewodu USB-C - DP lub USBB-HDMI to nie będzie się ładować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze podrzucę coś takiego, znalazłem bo szukam jeszcze opcji dla siebie: 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-benq-ex3501r?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfRRLNxdAu7vHJjQAxPW_mtIU6ui54JsxcXiaHWW-Twwp-cUL7vCEMBoCkNgQAvD_BwE

Co prawda cena przekracza budżet, ale monitor jest przeceniony z 3k i ma na prawdę niezłe parametry. Prawdę powiedziawszy zastanawiam się sam czy go nie kupić. Trochę boję się zakrzywionej matrycy ze względu na część zastosowań tj. programowanie, design, grafika, zdjęcia, ale np. odwzorowanie kolorów wydaje się w nim bardzoo w porządku. Ma też parę fajnych funkcji np. automatyczne dostosowanie jasności itp. Oceny ma też mega dobre. 

 

@Breaky dzięki za obszerne wyjaśnienie, sorry że odpisuje dopiero teraz. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że z drugiej strony planuje dużo korzystać z VS Code, a ten ma czarny theme więc pytanie czy paradoksalnie VA nie będzie lepsze. Dochodzę do wniosku, że chyba trzeba przetestować i samemu podjąć decyzję bo można czytać w nieskończoność, a jak się nie sprawdzi na własnej skórze to nie będzie pewności. ? Jeszcze ten mi wpadł w oko:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-34-cale-gb3461wqsu-b1-ips-uwqhd-144hz-1ms-usb3-0-2xhdmi-2xdp?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfUgBuxCsOAC3-MUBmsQ-VMJGXQXC2H-hKwlhInksT7kx0SkOEeArVhoCDgAQAvD_BwE

To jest ta iiyama płaska tylko troszkę droższa, pewnie głównie ze względu na 144hz, ale jak czytam recenzje to odwzorowanie kolorów ma też dużo lepsze niż ta podstawowa za 1800zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Breaky83 napisał:

Sorn w takim razie przychodzi mi na myśl:

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/acer-monitor-acer-34-um-cb2ee-c01.bhtml

ale też to nie jest monitor idealny sRGB ok 88 %, za to w standardzie ma USB-C, fajna jest też funkcja w nim wzmacniania czerni. Pozdrawiam ?

Czy jesteś pewny tego 88%? Ja w sieci wyczytałem, że ma 99%.

 

12 godzin temu, peter.a napisał:

No tak, tylko, że z drugiej strony planuje dużo korzystać z VS Code, a ten ma czarny theme więc pytanie czy paradoksalnie VA nie będzie lepsze. Dochodzę do wniosku, że chyba trzeba przetestować i samemu podjąć decyzję bo można czytać w nieskończoność, a jak się nie sprawdzi na własnej skórze to nie będzie pewności. ? Jeszcze ten mi wpadł w oko:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-34-cale-gb3461wqsu-b1-ips-uwqhd-144hz-1ms-usb3-0-2xhdmi-2xdp?gclid=CjwKCAiAr6-ABhAfEiwADO4sfUgBuxCsOAC3-MUBmsQ-VMJGXQXC2H-hKwlhInksT7kx0SkOEeArVhoCDgAQAvD_BwE

To jest ta iiyama płaska tylko troszkę droższa, pewnie głównie ze względu na 144hz, ale jak czytam recenzje to odwzorowanie kolorów ma też dużo lepsze niż ta podstawowa za 1800zł. 

Jeszcze w grę wchodzi Philips B-line 345B1C/00, który jest w niezłej cenie w RTV EURO AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to najbardziej spoko wydają mi się te 2 płaskie iiyamy ta za 1800 i ta za 2000zł, ale chyba najbardziej nastawiam się na dołożenie do tego benq bo z tego co widzę to jednak jest to już trochę wyższa półka. Przynajmniej pod kątem wykonania i desingu, a cena aktualnie na niego też niezła. Może jednak zaryzykuje zakup monitora z krzywizną. Czytałem, że po kilkutygodniowej "adaptacji" organizm się dostosowuje i już nie ma wrażenia, że prosta linia jest krzywa. Tylko zastanawiam się czy np. nie będzie to męczące, że w pracy będę miał monitor płaski 27 cali, a w domu curved i czy mózg z czasem nie będzie wariował od tego. ? No nic trzeba to przemyśleć i coś kupić. 

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a takie zagwozdkę mam. Znalazłem fajny monitor w mediamarkcie, ale powystawowy ostatnia sztuka w fajnej cenie. Tak z doświadczenia jak myślicie, warto go brać czy odpuścić powystawowe/outlet? 

Edit: 
A dobra nie ma tematu, w Gdańsku do odebrania... 

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie zdecydowałem się na LG 34WN700-B. Zastanawiałem się jeszcze nad iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 i GB3461WQSU. Na papierze iiyama lepsza, ale ten ProLite ma słabe odwzorowanie kolorów. Dodatkowo jest ono bardzo nierównomierne na powierzchni matrycy, tak samo jak podświetlenie. W gamingowym już lepiej, ale na teście benchmarku strasznie go zjechali za nierównomierne podświetlenie. Dodatkowo sam design nie do końca mnie przekonuje, trochę odrzuca jakość wykonania przycisków. Nie zmienia to faktu, że dla graczy za tą cenę jest to mega monitor i do takich zastosowań mogę go śmiało polecić. 

Odnośnie LG to jego główną wadą według mnie jest brak regulacji wysokości. Dodatkowo monitor ma bardzo mała ilość portów i brak USB. W zasadzie gdyby nie ta badziewna podstawka bez regulacji to brałbym go od razu i nie robił żadnego badania rynku bo bardzo mi się spodobał na samym starcie. Mimo wszystko w przedziale 1500-2000zł nie znalazłem lepszej alternatywy do moich zastosowań. Na plus dla mnie: płaska matryca (subiektywne), srgb na poziomie 99% z fabryczną kalibracją, design, lepsze sterowanie z joysticka, no i ogólnie jakoś brand mnie bardziej przekonuje. Brak portów dla mnie do przeżycia, wysokość być może będzie ok, jak nie to dokupię uchwyt na VESA. Co mnie przekonało to brak negatywnych opinii w internecie. Znalazłem jedną recenzję innego ultrawide LG i równomierność oświetlenia i kolorów na całym panelu była dużo lepsza niż w iiyamie. W każdym razie dużo jest pozytywnych opinii na temat monitorów ultrawide od LG. ? 

Dodatkowo zrobiłem też porównanie z innymi modelami LG z płaską matrycą, które są za 2700zł i wszystkie parametry, design, rozmiary, waga są dokładnie takie same jak w LG34WN700-B. Różnica jest tylko w podstawie, którą można sobie wymienić na uchwyt VESA. Przynajmniej to są informacje, które udało mi się uzyskać w necie. Niestety recenzji i bezpośrednich porównań nie znalazłem, ale wnioskuje, że LGWN700-B to to samo co wyższe modele tylko różni się ilością portów, bajerów i podstawką, a ekran jest ten sam. 

Mam nadzieje, że komuś się to przyda w przyszłości. Dam znać jak go odbiorę i napiszę jakie są wrażenia. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia - rewelacja, kolory mega żywe, obraz żyleta, rozdzielczość jest w zupełności wystarczająca i super jest to sterowanie z joysticka. Na prawdę intuicyjnie to działa, duuużo bardziej wygodne niż klasyczne przyciski. ? 

Dam jeszcze znać po czasie jak się sprawuje monitor, ale na razie jest mega. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...