Skocz do zawartości
Mane

Procesor, Płyta główna i Karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję i wybrałem wstępnie to co poniżej.
Cała reszta już zakupiona.

1. Procesor, różnica w cenie to +250zł dopłaty do 10900K, czy warto dopłacić?
Intel Core i9-10900K
Intel Core i9-10850K

2. Płyta główna, tutaj nie bardzo jestem zdecydowany, i chętnie przemyślę też jakieś inne propozycje.
Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC
MSI MAG Z490 Tomahawk

3. Karta graficzna, tutaj nie ma jakichś wygórowanych wymagań, wytypowałem dwie poniższe, ale jakiś czas temu kiedy jeszcze kosztowały w okolicach ~1100zł, aktualnie to jakieś 1500zł, może warto na razie pomęczyć się na zintegorwanej albo na karcie ze starego kompa (Asus Radeon HD 6950 ). Główne wymagania do LR, PS, 3 monitory. Gry sporadycznie, ale w coś tam bym czasami zagrał, monitory 1080p. Może coś innego w okolicach tych przytoczonych ~1000zł
Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 192Bit PCI-E [GV-N166SGAMINGOC-6GD]
Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 [GV-N166SOC-6GD]

Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sensu dopłacać do 10900K , 10850K oferuje niemal to samo - jest tylko odrobinę niżej taktowany .

Natomiast z GPU to może być problem , obecne ceny kart graficznych są chore , w dodatku dostępność jeszcze to pogarsza - przykładowo GTX1660 ( nie zależnie od wersji ) wywiało z morele , nawet GTX1650 Super nie , jest tylko sporo słabszy GTX1650 za chore 1 300 zł .

W x-kom trochę lepiej ale też posucha z GPU , 1660S poza zasięgiem cenowym , GTX1650 Super brak na stanie , zwykły GTX1650 są tylko 2 modele dostępne - Asus Phoenix za 1069 zł oraz Gigabyte Windforce D6 OC za 1079 zł , GB trochę lepszy bo ma 2 wentylatory , Asus to jednowentylatorowy wyjec .

Konkurencji od AMD też nie ma , Rx570 / 580 nie ma sensu brać bo są nieco słabsze niż GTX1650 a RX5500XT jest niedostępny .

Sprawdzałem tylko morele i x-kom , nie wiem jak w innych sklepach .

Więc wsadź tego HD6950 co masz i na razie na nim działaj , w grach będzie lepiej ( sporo lepiej ) niż na IGPU .

Soft też powinien wykorzystać tego HD6950 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 11:43, Mane napisał:

Dzięki...
Niestety to co było po 1000zł teraz 1500zł (GTX1660).
A co z płytą główną, możesz coś polecić?

Jaki masz budżet na tę płytę? Tomahawk praktycznie niedostępny nigdzie. Jak chcesz wydać koło tysiąca, to bym się zainteresował Strx H https://www.x-kom.pl/p/561108-plyta-glowna-socket-1200-asus-rog-strix-z490-h-gaming.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżety jako takiego nie ma, ale powiedzmy, że chciałbym się w zmieścić w okolicach 800-1000zł, nie widzę sensu płacenia więcej.
Gdzieś tam jeszcze można Tomahowka znaleźć, ale cena z kosmosu, 1050zł w porównaniu do ceny jeszcze z 1-2 tyg temu, inne z podobnej póki (Aurus Elite) podobnie. ;)
Chyba się zastanowię czy nie poczekać do premiery Intela 11 gen, mimo, że cała reszta już kupiona... ale z drugiej strony tak czekam, już nie wiem ile premier i no ta nowa i9 wykastrowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...