Skocz do zawartości
kefciu

Ryzen 3600 + Gelid Phantom Black dziwne temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z tym chłodzeniem na dość lekko podkręconym Ryzen 3600 na 4.25Ghz z napięciem 1.15V. Kupując chłodzenie myślałem, że takie temperatury w stresie będą max 65 stopni, a dochodzą nawet do 80, przy czym wentylatory ustawione są na około 75% ( jest już dość głośno). Pasta użyta to GELID GC-PRO. Obudowa to SilentiumPC Regnum RG4TF czyli są dwa wentyle wtłaczające i jeden wyciągający. W prime95 temperatura bez komentarza dochodzi do 89 stopni. Może ktoś ma te chłodzenie i powie jak u niego wygląda sytuacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Breaky83 napisał:

kefciu

niestety ale ryzen 5 3600 PO OC grzeje się, ja widziałem temperatury po OC na Noctua NH-D14 ok 82 stopni na 4,3 GHZ napięcie 1,4V, zatem temperatury myślę, że masz wporządku. Wiesz liczy się sztuka ,,krzemu" nieraz trafisz na mniej nieraz bardziej grzejące się procesory, to już kwestia szczęścia, ale myślę, że nie masz co panikować. Bez oc ok 73 stopni, także z OC nie licz na temperatury 65 stopni bo to byś musiał być w czepku rodzony hehe i mieć jakąś fenomenalną sztukę procesora. W prime95 temperatura 89 stopni też mnie po OC nie dziwi. Pozdrawiam ?

Dzięki za szybką odpowiedź, w sumie nazwał bym to bardziej undervolting niż OC, bo na stocku napięcia w szczycie sięgały 1,375,  a tu jest tylko 1.15V. Szkoda że nie miałem chłodzenia boxowego bo procek z Aliexpress, miałbym porównanie i pewnie wtedy bym już tak nie "płakał" nad tymi temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...