Skocz do zawartości
PolandMET

Czym podlaczyc Altus 200 do karty na płycie głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie jak podlaczyc te Altusy200 do karty na plycie Asusa X570 ?
Mam teraz wielki wzmacniacz Onkyo , ale planuje zmienic monitor 24" na 32" wiec tak jak widac na zdjeciu jak go dam na wzmacniacz to monitor bedzie na suficie. Juz ten 24" mam wyzej niz poziom wzroku. Wiec musze wywalic wzmacniacz bo nie mam go gdzie upchac, bydle wielkie. Inna sprawa ze szwankuje juz.

Nie mam jednak pojecia jak podlacza sie takie glosniki inaczej niz przez wzmacniacz. Jakis DAC na USB ? No ale one są tez 600zl w gore jak sam wzmacniacz, tyle ze sa malutkie.

OOOOOOOOOOO.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn tego typu musisz mieć wzmacniacz. Możesz kupić jakiś nowoczesny kompaktowy wzmacniacz "cyfrowy" (mało miejsca zajmuje, więc łatwiej go gdzieś wciśniesz). Jakiś "Topping" widzę ma wymiary 168 x 120 x 37 mm (2x50W przy 8 Ohm i 2x100W przy 4Ohm) - to tylko przykład, nie polecam, ani nie odradzam tego modelu wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kyle napisał:

Do kolumn tego typu musisz mieć wzmacniacz. Możesz kupić jakiś nowoczesny kompaktowy wzmacniacz "cyfrowy" (mało miejsca zajmuje, więc łatwiej go gdzieś wciśniesz). Jakiś "Topping" widzę ma wymiary 168 x 120 x 37 mm (2x50W przy 8 Ohm i 2x100W przy 4Ohm) - to tylko przykład, nie polecam, ani nie odradzam tego modelu wzmacniacza.

Tylko co konkretnie masz na mysli? Wzmacniacz cyfrowo-analogowy, DAC, sluchawkowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza słuchawkowego nie kupuje się do kolumn. Natomiast możesz kupić wzmacniacz do kolumn z wejściem cyfrowym (jak nie chcesz polegać na jakości DAC swojej karty), lub bez wejścia cyfrowego (wówczas DAC karty ma znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyle napisał:

Wzmacniacza słuchawkowego nie kupuje się do kolumn. Natomiast możesz kupić wzmacniacz do kolumn z wejściem cyfrowym (jak nie chcesz polegać na jakości DAC swojej karty), lub bez wejścia cyfrowego (wówczas DAC karty ma znaczenie).

Mam dobra plyte. Chce po prostu cos małego co napędzi Altusy albo wzmacniacz który jest wysoki do 8cm a nie jak moj Onkyo 16cm + połka + stopka i monitor zaczyna sie 21cm nad blatem.
Ale naprawde nie wiem co wybrac. Albo sa idiotyczne ceny typu kilka tysiecy albo znow jak jest cos za 600zl to sie okazalo ze to gowna warta chinszczyzna za 100zl ktora sprzedaja za 800 ?
Nawet ciezko mi sie zorientowac w terminologii uzywanej w aukcjach lub opisach.

Temat beznadziejny. Na grupach audio nie ma z kim gadac na takie tematy bo to jakby isc do salonu Lambo pytac sie ze szukasz samochodu do 15 000 na dojazdy do pracy. Na grupach PC chyba wszyscy jada na sluchawkach bo w sumie nie widze zeby ktos mial kolumny kolo komputera. W sklepie audio jak poszedlem, jak gosc zaczal opowiadac o kablach audio za 1000zl to wyszedlem.

o taki np. ten bylby fajny. Wyglad nie nachalny, niski ale jak znalazlem dyskusje na temat tej marki to sie mozna zalamac ?
https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Komponenty-HiFi/Wzmacniacze-HiFi/Wzmacniacze-stereo-2-0/AV2-CD508-Wzmacniacz-HiFi-Stereo-600W-stal-srebrny-Srebrny.html?utm_source=facebook&utm_medium=rem&utm_campaign=PL_DPA_View_AddToCart&fbclid=IwAR0Bl3WjKOJ2klEzhzF7CyqubTj_v70Jr0lHWvAS9rgGDRcQ9ZWtXXJNtVI

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szawel napisał:

Nie lepiej Ci wyjdzie zostawić to onkyo i kupić regulowane remie do monitora?

Koszty znacznie mniejsze i problem się rozwiązuje.

tak bedzie ale dalej dolna krawedz monitora bedzie jakies16-17cm nad blatem a przy 32" to za wysoko. Poza tym to bydle jest takie wielkie ze mam go przy scianie, tylko z prawej bylo by miejsce na ramie przy kolumnie. Niestety jest to jeden z najwiekszych wzmacniaczy ale tez jest to topowy model i ma realne duze wzmocnienie a nie jakies 30W czy 40W. No nie ma lekko.
Ale zeby nie bylo jakis sprytnych wynalazkow elektronicznych ? Wszystko to musi byc jakis wielki wzmacniacz za grube tysiace ? Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...