Skocz do zawartości
domezzesokowo

RTX 2080 SUPER

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegos czasu mam problem z moim rtx-em, mianowicie podczas rozgrywki (głównie escape from tarkov i company of heroes 2)  karta graficzna, a raczej jej wiatraki zaczynają szybko i glosno chodzić, po czym nastepuje wylaczenie obrazu na monitorze, lecz dalej słysze dźwięki z gier i moge sterować na ślepo. Co dziwne dzieje sie tak od kilku tygodni a karte mam ponad rok. Sprawdzalem jej temperature w speedfanie i pokazywalo 40C. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wysio napisał:

Problem z zasilaczem. Zamień jeśli możesz przewody zasilające kartę.

 

Można spróbować zastosować przejściówki z molexa. W najgorszym przypadku zasilacz do wymiany. 

 

 

To jeszcze na przyszłość zapytam; znasz jakiś zasilacz godny polecenia? Moze byc z górnej półki 

Moj aktualny zasilacz to:

Seasonic Core GM 650W 80 Plus GoldCORE-GM-650

Edytowane przez domezzesokowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam

czy masz możliwość ściągnąć jakieś 3Dmarki i posprawdzać czy podczas testu tez tak się dzieje czy tylko podczas grania w te dwie gry ?

tak z opisu, skoro po wyłączeniu obrazu nadal słychać dźwięki w grze, to znaczy ze problemem nie jest zasilacz, bo jeśli doszło by do przeciążenia zasilacza to co ? zabezpieczenie przeciążeniowe wyłączyło by tylko linie PCI-E ?, ludzie trochę pomyślunku ... cały komp by  się wyłączył albo zresetował.

czy mógł byś sprawdzić, gdy podczas grania jak znika obraz słychać czy dźwięk taki jak podczas wyciągania pendrajwa ? - problem z karta graficzna i raczej serwis  

czy tylko znika obraz i sam monitor się wyłącza ? i czy jest dioda na monitorze gdzie kolor podświetlenia określa tryb pracy/czuwania/wyłączony ?

np jak zabraknie sygnału bo karta graficzna się wyłączy to monitor od razu wyświetla informacje ze nie ma podłączonego sygnału i przejdzie w stan czuwania, a jak tylko robi się czarny obraz to sprawdził bym monitor, tzn podmienił na inny .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mr.T... napisał:

 Witam

czy masz możliwość ściągnąć jakieś 3Dmarki i posprawdzać czy podczas testu tez tak się dzieje czy tylko podczas grania w te dwie gry ?

tak z opisu, skoro po wyłączeniu obrazu nadal słychać dźwięki w grze, to znaczy ze problemem nie jest zasilacz, bo jeśli doszło by do przeciążenia zasilacza to co ? zabezpieczenie przeciążeniowe wyłączyło by tylko linie PCI-E ?, ludzie trochę pomyślunku ... cały komp by  się wyłączył albo zresetował.

czy mógł byś sprawdzić, gdy podczas grania jak znika obraz słychać czy dźwięk taki jak podczas wyciągania pendrajwa ? - problem z karta graficzna i raczej serwis  

czy tylko znika obraz i sam monitor się wyłącza ? i czy jest dioda na monitorze gdzie kolor podświetlenia określa tryb pracy/czuwania/wyłączony ?

np jak zabraknie sygnału bo karta graficzna się wyłączy to monitor od razu wyświetla informacje ze nie ma podłączonego sygnału i przejdzie w stan czuwania, a jak tylko robi się czarny obraz to sprawdził bym monitor, tzn podmienił na inny .

 

W sumie tak, kiedy obraz zanika jest charakterystyczny dźwięk jak przy wyciaganiu pendrajva - doslownie moge robic wszystko tak jak napisalem wyzej, nawet ludzie z ktorymi rozmawiam mnie słyszą i ja slysze ich. 

To na 100% nie wina monitora, juz podmienialem.

Edytowane przez domezzesokowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam
czy masz możliwość ściągnąć jakieś 3Dmarki i posprawdzać czy podczas testu tez tak się dzieje czy tylko podczas grania w te dwie gry ?
tak z opisu, skoro po wyłączeniu obrazu nadal słychać dźwięki w grze, to znaczy ze problemem nie jest zasilacz, bo jeśli doszło by do przeciążenia zasilacza to co ? zabezpieczenie przeciążeniowe wyłączyło by tylko linie PCI-E ?, ludzie trochę pomyślunku ... cały komp by  się wyłączył albo zresetował.
czy mógł byś sprawdzić, gdy podczas grania jak znika obraz słychać czy dźwięk taki jak podczas wyciągania pendrajwa ? - problem z karta graficzna i raczej serwis  
czy tylko znika obraz i sam monitor się wyłącza ? i czy jest dioda na monitorze gdzie kolor podświetlenia określa tryb pracy/czuwania/wyłączony ?
np jak zabraknie sygnału bo karta graficzna się wyłączy to monitor od razu wyświetla informacje ze nie ma podłączonego sygnału i przejdzie w stan czuwania, a jak tylko robi się czarny obraz to sprawdził bym monitor, tzn podmienił na inny .
 
Nie odłącza zasilania, tylko karta się zwyczajnie wysypuje z powodu spadku napięcia na którejś z dwóch linii PCI-E.
Przecież ja sobie tego nie wymyśliłem, tylko tak miałem i nie tak dawno tu na forum był taki sam przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem można pozamieniać wtyczki w zasilaczu ale czy to ze zamienimy gniazdo w zasilaczu, to faktycznie będziemy zmieniać linie zasilającą czy nadal będzie to ta sama linia ?

nie będę uparcie przestawał przy swoim bo nie posiadam takiej wiedzy technicznej, ze zasilacz jak w wyniku obciążenia a co za tym idzie spadku napięcia na jednej linii poniżej normy ATX spowoduje ze karta już się wyłączy a mimo to zabezpieczenie przeciążeniowe nie zadziała lub w co wątpię że dla każdej linii jest osobne zabezpieczenie przeciążeniowe.   

Można popatrzyć w Internetach czy gdzieś w okolicy jest sklep komputerowy który posiada także na MIEJSCU serwis i za około 50pln sprawdzić sama kartę graficzna.  

A czy można wiedzieć to jakiego producenta i model jest ta karta graficzna ? 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą przypadłość pomaga tylko reset? Czy wybija z gry po czasie do pulpitu? Miałem podobnie na GTX970, z tym że podczas obciążenia nagle karta cichła i robił się czarny ekran, w dzienniku systemu miałem błąd "sterownik ekranu przestał odpowiadać" powodem był podkręcony ram, ale niby jest dużo powodów takiej przypadłości. Mi pomogło przywrócenie fabrycznych ustawień na płycie. Od dwóch tygodni nie pojawił się żaden błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...