Skocz do zawartości
9396264

laptop z RTX 3070 i Ryzen7 5800 (ASUS Tuf Gaming A17) warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-a17-fa706qr-hx004-r7-5800h-16gb-512ssd-rtx3070-8-17-3-144-dos?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=381945&utm_campaign=2021-01&ceneo_spo=false

Co sądzicie o tym laptopie? Przejrzałem chyba wszystkie możliwe lapki z 3070 i  ten wydaje mi się najsensowniejszy, ze względu na swoją cenę. Martwi mnie jednak brak informacji o tgp karty graficznej. Można w jakiś sposób uzyskać tę informację przed zakupem? Co w ogóle sądzicie o tym zakupie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka dni na pierwsze testy. Na tą chwilę wszystkie laptopy z RTX30XX są w przedsprzedaży, nie miały jeszcze oficjalnej premiery. Co do bardziej zaawansowanych informacji na temat karty graficznej - próbuj pisać do mediaexpert ale szczerze wątpię żeby mieli takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem i użytkuję tego laptopa od 20 stycznia, Czyli 6 dni przed premierą.
24 stycznia pojawiły się sterowniki i oprogramowanie na oficjalnej stronie ASUS'a i od tego czasu mogę się nim cieszyć na całego.

Na początek grafika: RTX 3070 MAXQ
Bardzo szybka i wydajna. Na większości portali Benchmarkowych straszyli, że jest bardzo słaba z cienkim zegarem.
U mnie wg kilku programów testowych GPU clock ma 1410MHz. Do tego 8GB pamięci GDDR6 i złącze PCIe v4.0 x16 robi swoją robotę.
CYBERPUNK w rozdzielczości 1920x1080 i ULTRA detalach osiąga średnio pomiędzy 50-60 klatek.

Procesor: AMD RYZEN 7 5800H

Testowałem Cinebanch’em R23. Wynik: 11 310pts. Ponad 2200pts więcej od Intela Core I9 9880H. Natomiast Intel Core I7 11th Gen 1165G7 jest wolniejszy o 6400pts
Kolejna sprawa DYSK SSD M.2 PCIe - bardzo szybki 3600/2800 MB/s (po przeprowadzonych przeze mnie testach)
Matryca: 144Hz - w grach igła - lecz ciut ciemna (250 nitów). Mój poprzedni ASUS ROG ma dużo jaśniejszą - lecz szczerze... można się przyzwyczaić.

Macie pytania? Piszcie śmiało. Chętnie odpowiem ?

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RMCarlos

O super, dzięki za posta. Możesz jeszcze coś powiedzieć o temperaturach? I skąd go miałeś już 20 stycznia, jak dopiero od jutra rusza oficjalna sprzedaż (dostawa), tak z ciekawości ?

Odnośnie gpu to trochę lipa, bo jest to wersja MAX-Q czyli o obniżonym tgp. Ale można się było tego domyślić, bo chyba każdy producent, który by nie obcinał napięcia na grafice by się tym chwalił, tutaj nie było niestety żadnej informacji. Dla porównania xmg neo 17 wykorzystuje maksymalny potencjał rtx 3000 - 125 W TGP + 15W dzięki Dynamic Boost w 3070. Jeśli się nie mylę, wersja max-q ma tylko 80W., czyli o 60W mniej! Jest to kolosalna różnica w wydajności. Wiesz, grunt, że jesteś zadowolony, jednak mógłbyś o wiele więcej wycisnąć z tego lapka jeśli by producent nie obcinał napięcia na GPU. Dzięki raz jeszcze za posta, bardzo mi pomogłeś. 

 

Edytowane przez 9396264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję od RTX30XX nie ma już rozróżnienia na MaxQ i inne. Kilka dni temu był nawet news na purepc... możliwe więc że w wyżej wymienionym laptopie zastosowano inną wersję energetyczną (albo i tą najsłabszą, nie zdziwiło by mnie to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chyba źle to zrozumiałeś (albo ja). Chodzi o to, że producent nie podaje po prostu do publicznej informacji jaka to jest wersja, tylko po to by konsument nie zastanawiał się zbyt długo przed zakupem. A wprowadzić sobie mogą napięcie jakie chcą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym laptopie karta ma 90W TGP + 15W

Temperatura na karcie w trybie TURBO nie przekroczyła 63oC (kilka gier na maxa przez jakieś dwie 2,3h)

Kupiłem go w sieci Euro. Na drugi dzień po tym kiedy go odebrałem, zniknęły ze sprzedaży (prawdopodobnie dali ciała sprzedając je przed oficjalną premierą ? ).

Wczoraj już zdążyłem go rozebrać (można zgodnie z gwarancją - brak plobmb), dokładając kolejny dysk SDD.

Poniżej kilka fotek ?

Gdyby ktoś potrzebował pomocy i miał pytania... chętnie odpowiem.

Pozdrawiam Wszystkich.

20210125_184706.thumb.jpg.d3671559af7cba871bbc7fea9ba94ad4.jpg20210125_182656.thumb.jpg.faf27ce2196297665c3f7c4977777b3b.jpg20210126_091904.thumb.jpg.5c407da20ea68250dfa2c2ba942d7455.jpg20210126_091909.thumb.jpg.a5b3d1307650cdf83d99a3b1ca373ddd.jpg20210126_091923.thumb.jpg.9d941f238eb2bd117b40170e2b7d2707.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogarnąłem zegary i testery w CYBERPUNKU.
Poniżej screeny
Wygląda na to, że w BOOST - GPU ma 1510MHz.
FPSów jest prawie 70 (68-69 trzyma cały czas) w trybie ULTRA oczywiście!
Myślę, że odnosząc się do całości… jest to jednostka bardzo szybka - jak na laptopa ! ?

1805236669_GPUCYBER.thumb.jpg.8f55e8cf33badeab0b7746b0eff5899c.jpg1518615855_GPUCYBER1.thumb.jpg.e4a228c8841216899caa28b5b88268d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 30xx w sa oczywiscie duzo slabsze niz odmiany desktop, maja duzo nizsze tdp i zegary oraz mniej jednostek obliczeniowych niz odmiany desktop, ale  tak czy siak sa to najszybsze karty dostepne w laptopach i dla wiekszosci osob w zupelnosci wystarcza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tyr83 napisał:

RTX 30xx w sa oczywiscie duzo slabsze niz odmiany desktop, maja duzo nizsze tdp i zegary oraz mniej jednostek obliczeniowych niz odmiany desktop, ale  tak czy siak sa to najszybsze karty dostepne w laptopach i dla wiekszosci osob w zupelnosci wystarcza.

Dokładnie tak... Masz rację i dlatego twierdzę, że laptop, cena i wydajność jest rewelacyjna.

Ad RTX 3070 MAXQ w tym laptopie. Mam już potwierdzone info, że karta ma 95W TGP + 15W i zegar 1510MHz

Jeśli ktoś ma wątpliwości ad szybkości działania... może z zamkniętymi oczami brać tę wersję. Jeśli nadal twierdzi, że słaba... niech kupi desktopa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale co z tego, że temperatury niskie, niska cena itd? wersja max-q jest średnio o 30% mniej wydajna niż pełnoprawny rtx 3070 w lapku. Super, że @RMCarlos jest zadowolony ze swojego zakupu asuska, jednak dopłacając kilkanaście stówek więcej miałby o wiele wydajniejsze gpu i jeszcze więcej fps w grach. Nie wiem jak temperatury np w takim MSI GE76, który ma 140w  czy xmg neo 17 (który niestety wejdzie dopiero pod koniec marca na rynek) ale sam fakt, że ma 50W więcej niż marny asusek z max-q daje do myślenia i zastanowienia się czy na pewno warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 22:12, 9396264 napisał:

kurcze ale co z tego, że temperatury niskie, niska cena itd? wersja max-q jest średnio o 30% mniej wydajna niż pełnoprawny rtx 3070 w lapku. Super, że @RMCarlos jest zadowolony ze swojego zakupu asuska, jednak dopłacając kilkanaście stówek więcej miałby o wiele wydajniejsze gpu i jeszcze więcej fps w grach. Nie wiem jak temperatury np w takim MSI GE76, który ma 140w  czy xmg neo 17 (który niestety wejdzie dopiero pod koniec marca na rynek) ale sam fakt, że ma 50W więcej niż marny asusek z max-q daje do myślenia i zastanowienia się czy na pewno warto. 

Kolego, nie mozna porównywać serii budżetowej do pelnoprawnej gamingowo wersji msi GE, msi nawet z serii leopard oferują 3060 w cenie asusowej 3070mq(różnica tgp to jakieś 20W),za pełnoprawne 3070 przyjdzie nam zapłacić co najmniej 9tys PLN, czyli blisko 1.5k przebitki i to w najlepszym wypadku, więc takie porównywanie jest totalnie bez sensu. Od tygodnia robię research i dlatego zawitałem tutaj i kolega @RMCarloswłaśnie rozwiał moje wątpliwości. P. S. w późniejszym terminie, zawsze można sprzedać ?

Edytowane przez Bidons
Błędy ortograficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...