Skocz do zawartości
Aviator2003

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim komputerem, a mianowicie co chwile odłącza mi się osprzęt komputera ( klawiatura, myszka, kierownica wszystkie rzeczy jakie mam podpięte na usb) podłączałem je do innych wejść usb i nic nie pomaga, czasami jest tak ze jak w cos gram to odłączy mi wszystko na stałem i musze ponownie uruchomić komputer zeby wszystko znow działało. Dziś zainstalowałem  nowy system bo myślałem ze to ma jakiś związek ze sterownikami, nic nie pomogło jest cały czas tak samo. Może ktoś wie co może być powodem i jak temu zaradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to problem z portami USB .

Albo padają same porty ( mało prawdopodobne że wszystkie na raz ) albo sam kontroler USB .

Niestety w większości przypadków kontroler jest wbudowany w chipset , więc padający kontroler USB = padający chipset .

Miałem podobny przypadek w starym kompie na płycie Asusa na P43 , u mnie dodatkowo komp zawieszał się czasami na teście POST właśnie przy sprawdzaniu USB .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj podłączając peryferia wyłącznie do portów z tyłu na płycie głównej, bo złącza wyprowadzone na kablach obudowy potrafią czasem szaleć. Najlepiej sprawdzaj po jednym urządzeniu, na wypadek gdyby któreś z nich było źródłem problemu. Jeśli to nic nie zmieni, zdobądź kontroler USB na PCIE. Jak zadziała, możesz używać, chyba że płyta na gwarancji, to wtedy reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...