Skocz do zawartości
WombaT

SSD na M.2 i losowe długie czasy dostępu do plików/folderów

Rekomendowane odpowiedzi

SSD Samsung 970 Evo 1TB M.2 wsadzony w górny slot w płycie Gigabyte B450 AORUS Elite.

Przy próbie dostępu do niektórych plików, explorer się zawiesza na 15-20 sekund. System w tym czasie normalnie działa. To samo tyczy się innych programów, jak to wystąpi podczas zapisywania stanu gry, to tak samo, cała gra wisi przez te 20 sekund. Po tym plik się normalnie otwiera/zapisuje, dane nie znikają.

Nie zawiesza się cały system, tylko program który próbuje otworzyć/zapisać plik w folderze którego problem dotyczy. Problem zdaje się występować w określonych "miejscach", bo w niektórych katalogach występuje przy każdej manipulacji plikiem, nawet kliknięcie na niego zawiesza explorera, w innych problemu nie ma wcale, a jeszcze w innych zdarza się raz na 10 prób.

W czym może być problem? Dysk ma jakieś pół roku, problem występuje od około 2-3 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałem coś podobnego, ale tuż uruchomieniu systemu, cały komputer "dosłownie stawał w miejscu" na 30s do 4 minut oraz na rożnych katalogach, reagował tylko guzik reset. Moja konfiguracja R3 3600, MSI B450-A PRO MAX, 2x8GB 3200 RAM, Dysk 512GB NVMe, odinstalowałem program antywirusowy COMODO i przesiadłem na inny, problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co było do zmiany (poza maksymalnym ustawieniem) to wyłączanie dysków po N czasu, przestawiłem na nigdy, częstotliwość występowania problemu spadła dość wyraźnie, ale nie do zera, dalej się zdarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 08:38, WombaT napisał:

SSD Samsung 970 Evo 1TB M.2 wsadzony w górny slot w płycie Gigabyte B450 AORUS Elite.

Sprawdź temperaturę prawdopodobnie wpada w throttling i przełóż w dolny slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...