Skocz do zawartości
mystory

MSI MAG251RX vs Dell Alienware AW2521HFA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się nad tymi monitorami. Głównie będę grał w apex legends, generalnie gra powyżej 200fps potrafi głupiec wiec będę robił stałe fps. Czy wtedy nie ma sensu brać 240hz? Myślałem już przyszłościowo, bardzo możliwe ze zmiennie grę z czasem, bądź developerzy naprawia Bugi związane z 240fps w grze. Pytanie przy okazji, jeżeli kupie Monitor 165hz i 240hz, obydwa będą 1ms i grając  w tą samą grę z ograniczonymi fps do 165, zobaczę jakaś dodatkowa przewagę 240hz? Czy tylko w przypadku jak odblokuje fps do pełnego limitu względem hz monitora, aby widzieć różnice w klatkach?  Sorry za głupie pytanie- nie krzyczeć jak jakieś głupoty napisałem jestem chłopina bez wiedzy na ten temat.

Ewentualnie inny monitor ? Nie chce mieć więcej niż 24.5 cala ponieważ blisko będę siedział. Zależy mi tez na IPS- gram dużo, ale robię tez inne rzeczy na komputerze. I nie ukrywam nie chciałbym wydać więcej niż ten msi 2049zl... dell wychodzi 1699zl po przecenie

specyfikacja komputera do którego chce kupić monitor ( jak potrzeba więcej informacji proszę pisać )
Płyta główna Gigabyte Z490 AORUS ULTRA
PROCESOR CORE i7-10700K 5.00 GHz FC-LGA14A
Zestaw pamięci G.SKILL TridentZ RGB F4-3600C16D-16GTZRC (DDR4 4x8GB CL16)
Karta graficzna MSI GeForce RTX3080 VENTUS 3X 10G
Zasilacz MSI MPG A850GF (850Wat)

Proszę o poradę i pomoc w tej kwestii gdyż jutro musze zadecydować do godziny 17, który wybieram. Z góry dziękuje za poświęcony czas i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to są bliźniacze monitory. MSI ma nieco lepsze odwzorowanie kolorów, moim zdaniem, nie warte do dopłacenia.

Też kupno monitora pod jedną grę, dla mnie jest bezsensowne. 144 hz to optimum.

Obadaj sobie jeszcze della i LG na matrycy nanoIPS. Jest szybsza i ma lepsze kolory od standardowego IPSa. Tu akurat dell z odświeżaniem 165hz - https://www.x-kom.pl/p/580052-monitor-led-27-dell-s2721dgf-nanoips-hdr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz. 
Co do kupna monitora pod jedna gre... zarabiam na tej grze , dlatego tak na to patrzę. Druga sprawa głownie gram w FPS i szczerze jak jest możliwość 240hz to zdecydowanie to preferuje. Co do rozdzielczości, gram tylko online wiec max to fullhd. W ogóle nie gram single player. Wiec chyba się zastosuje do Twojej rady i wezmę aliena- za różnice w cenie kupie klawiaturę. Co do della, którego wysłałeś no ma faktycznie dużo pozytywnych opinii... Dzięki raz jeszcze za poświęcony czas na pomoc.

Edytowane przez mystory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...