Skocz do zawartości
Igorius

Laptop multimedialny, 3k zł, nie będzie grane.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ?
Pół roku temu szukałem laptopa dla ukochanej, poradziliście mi Acera Aspire 5 z Ryzenem 5 4500u. Teraz szukam urządzenia dla siebie. Budżet, jaki chcę przeznaczyć to 3k zł. Nie będzie to sprzęt do grania gdyż do tego mam stacjonarkę (R5 3600 + 32GB 3200Mhz + RTX 3070 8GB). Poszukuję laptopa multimedialnego, mobilnego, w miarę lekkiego i w miarę długo pracującego ale wydajnego. Word, excel, muzyka, filmy, internet, komunikatory, Teams i Zoom, poczta... To, co widzę na rynku to jakaś masakra i, tak wiem to, będzie trudno - ale może coś doradzicie? Tak więc to, czego wymagam to 16GB pamięci operacyjnej w dual (wiecie, ~40 kart w kilku przeglądarkach, radio lub serwis z muzyką w tle etc swoje potrzebują) oraz dysku SSD o pojemności 512GB. Karta graficzna dedykowana zbędna. System operacyjny jakoś sobie ogarnę, może Fedora, może Mint a może Ubuntu ? 
Na dzień dzisiejszy moim typem jest troszkę słabszy laptop niż ma ukochana a mianowicie to: https://www.x-kom.pl/p/623528-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-r3-4300u-16gb-512-w10-ips-srebrny.html Czy w założonym przeze mnie budżecie można taniej a lepiej, może z systemem, o którym wcześniej pisałem (tak, mam płyty instalacyjne ? ). Doradźcie coś (może być Intel, byle by nie słabszy) bo sam już nie wiem... 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Setnik napisał:

Celuj w minimum 4500U bo to 6 rdzeni /wątków, 4300U to tylko 4 rdzenie cztery watki, to będzie mało do dużej ilości zakładek.

Co konkretnego w takim razie proponujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci Dybabooka, czyli Toshibę. Sam używaj takiej na co dzień do przeglądarki, excela itd. Spokojnie radzi sobie z codziennymi zadaniami. Jest w całości wykonany z plastiku, ale nic nie trzszczy i przede wszystkim nie rysuje się. Maksymalny czas pracy, jaki wykręciłem na baterii to 6 godzin, więc tragedii nie ma. Jeśli kolor Ci nie przeszkadza to bardzo dobra propozycja. Wersja z 8 GB RAM jest znacznie tańsza, a dołożenie jednej kości jest dziecinnie proste. Tutaj decyzja należy do Ciebie.
https://www.x-kom.pl/p/590173-notebook-laptop-15-6-toshiba-dynabook-satellite-c50-i5-1035g1-16gb-256-win10.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 14:34, Saper11 napisał:

Tutaj decyzja należy do Ciebie.

Dzięki. Wolałbym jednak coś z nowszym procesorem i pojemniejszym dyskiem, co sądzisz o tym urządzeniu? https://pl.ccm.net/faq/11067-jak-wlaczyc-lub-wylaczyc-touchpad-w-laptopie Jakość wykonania zdecydowanie lepsza, niemniej mniej złącz, nie wiem jak z panelem LCD. Podświetlane na biało klawisze mogą być plusem szczególnie wieczorem gdy się ogląda film w łóżku ? Niestety pamięć wlutowana ale 16GB i bardzo szybka.
Jest jeszcze taka alternatywa: https://www.x-kom.pl/p/621525-notebook-laptop-141-hp-14s-i5-1135g7-16gb-512-win10-ips.html Tu niestety nie wiem nic o panelu LCD i jakości wykonania lecz plusami mogą być podświetlenie klawiszy, normalne złącza pamięci, większa mobilność (mniejszy, lżejszy) a także brak konieczności używania którejś z dystrybucji Linuxa ?
Co o tym sądzisz? 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użyto tej samej matrycy co w poprzedniku to kiepsko to wygląda "58% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998"
Poza tym to dobry kierunek wybrałeś tylko  szukaj czegoś z lepszą matryca w końcu to zakup na kilka lat.

Edytowane przez Setnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Setnik napisał:

Jeżeli użyto tej samej matrycy co w poprzedniku to kiepsko to wygląda

Ok, dzięki. W takim razie HP odpada.


Tak swoja drogą to pierwszy  link wrzuciłem błędnie, miałem na myśli to urządzenie - https://www.x-kom.pl/p/610403-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-512-ips-srebrny.html Ten Acer wygląda dobrze, co o nim sądzisz? Popatrz nie tylko na procesor i5-1135G7 ale na pamięć 16GB, która co prawda jest wlutowana ale pracuje w trubie dual channel a także ma prędkość aż  4266MHz. CO do matrycy, ekranu, to trudno mi się wypowiadać. No, tu ilość złącz nie powala, gdyby był czytnik kart to byłoby zdecydowanie lepiej. I czy można w nim dorzucić dodatkowy dysk? Chyba nie, szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorius napisał:

Ok, dzięki. W takim razie HP odpada.


Tak swoja drogą to pierwszy  link wrzuciłem błędnie, miałem na myśli to urządzenie - https://www.x-kom.pl/p/610403-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-512-ips-srebrny.html Ten Acer wygląda dobrze, co o nim sądzisz? Popatrz nie tylko na procesor i5-1135G7 ale na pamięć 16GB, która co prawda jest wlutowana ale pracuje w trubie dual channel a także ma prędkość aż  4266MHz. CO do matrycy, ekranu, to trudno mi się wypowiadać. No, tu ilość złącz nie powala, gdyby był czytnik kart to byłoby zdecydowanie lepiej. I czy można w nim dorzucić dodatkowy dysk? Chyba nie, szkoda...

https://www.purepc.pl/test-acer-swift-3-ultrabook-z-intel-core-i5-1135g7-i-iris-xe-graphics?page=0,2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Setnik
Dzięki. ?
W recenzji jest, że klawiatura nie ma jakiegokolwiek podświetlenia, z opisu na stronie @X-KOM wynika, że takie podświetlenie jest, co może tylko cieszyć. Ekran w tym Acerze jest w porząku tak samo jak wykonanie urządzenia (aluminiowa obudowa). Martwiłem się małą ilością złącz ale teraz zainteresowałem sie tym thunderbolt 4 i widze, ze to świetna sprawa, wystarczy dokupić odpowiedni hub.
Reasumując raczej wybiorę to urządzenie (no, chyba że ktoś zaproponuje coś lepszego za podobna ilość dukatów).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 14:48, Igorius napisał:

@Setnik
Dzięki. ?
W recenzji jest, że klawiatura nie ma jakiegokolwiek podświetlenia, z opisu na stronie @X-KOM wynika, że takie podświetlenie jest, co może tylko cieszyć. Ekran w tym Acerze jest w porząku tak samo jak wykonanie urządzenia (aluminiowa obudowa). Martwiłem się małą ilością złącz ale teraz zainteresowałem sie tym thunderbolt 4 i widze, ze to świetna sprawa, wystarczy dokupić odpowiedni hub.
Reasumując raczej wybiorę to urządzenie (no, chyba że ktoś zaproponuje coś lepszego za podobna ilość dukatów).
 

Cześć,

Wersja sprzedawana w naszym sklepie wyposażona jest w podświetlaną klawiaturę :) 

Edytowane przez X-KOM
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...