Skocz do zawartości
joorvishoon

pecet (win10) nie łączy się do wifi przez range extender TP Linka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problem z siecią WiFi i skończyły mi się pomysły.

Mam następujący setup:

  • router (internet ze światłowodu)
  • po kablu mam podpięty TP Link RE505X w trybie access pointa
  • wspomniany access point sieje siecią na dom

Chcę podłączyć do wspomnianego wifi peceta. I on się nie daje. Próbuje się podłączyć do sieci ale zawsze kończy informacją, że nie można się podłączyć.

Przeprowadziłem dość szeroko zakrojone próby sprawdzenia co jest nie tak, włączając w to:

  • próby łączenia się z wbudowanej karty WIFI na mobasie, jak również zewnętrznej na USB
  • podmieniłem RE505X na RE200, w identycznej konfiguracji
  • przeinstalowywałem i odinstalowywałem sterowniki interfejsów sieciowych

Za każdym razem pupa, sieć się nie łączy.

Jakby co do tej samej sieci bez problemu się podłączają dwa laptopy (win10), dwa smartfony, tablet i chromecast. Ale pecet nie chce.

Nie jest to problem ogólnie niezgodności Peceta z siecią wifi albo z moim internetem, bo wpięty kablem do routera działa dobrze. Tak samo podpięty do innej sieci WIFI też działa dobrze.

Prosiłbym o pomoc lub naprowadzenie mnie co jeszcze mógłbym sprawdzić/przeinstalować/skonfigurować - bo już totalnie brakuje mi pomysłów...

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka obserwacji:

  • po włączeniu na RE505X także zakresu 2.4 GHz, pecetowi udało się podłączyć do sieci 2.4 (wcześniej próbowałem 5.0)
  • jednak sieć działa beznadziejnie - transfery na poziomie 2 Mbps, ogromny lag (chociaż pingi tego nie wykazują)
  • do sieci 5.0 dalej się nie może podłączyć

Jakby co smartfon leżący obok komputera i podłączony do sieci 2.4 - wszystko na nim płynnie śmiga i transfery pod 100Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wstydliwy temat, ale napiszę bo może komuś się przyda.

Wygenerowałem wireless network report i wyszło z niego że przy połączeniu karta sieciowa w kompie nie dostaje w odpowiednim czasie potwierdzenie autoryzacji. Lub po prostu że sieć jest niedostępna (pomimo tego że ma 4 kreski na ikonce). Okazało się że z miejsca gdzie podłączyłem kartę sieciową nie daje rady nadawać, więc widzi sieć ale się z nią nie połączy ani nic. Po przełożeniu karty sieciowej do portu USB z drugiej strony komputera wszystko zaczęło działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...