Skocz do zawartości
DewoIf

PC | Teraz? | Jutro? | Po premierze 3060? | Platforma z używanym GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc sprawa wygląda tak... Nie mam obecnie żadnego komputera, a potrzebuję kompa. Ale sytuacja na rynku jest jaka jest. Napaliłem się na RTX 30xx bo są zajebiste, byle jaki to będę szczęśliwy. Pod koniec lutego ma wyjść RTX 3060 (on by mi pasował) i będzie okazja go kupić po lepszej cenie... Pod koniec marca, pod początek kwietnia ma wyjść 11gen rocket lake od intela. Co robić??? Mogę czekać... Na ten moment kupiłbym R5 5600X (ale po normalnej cenie ~1400 jakby się gdzieś pojawiła) czyli kupiłbym całą platformę bez GPU, ale mogę mieć wyrzuty sumienia jak rocket lake będzie zajebiście opłacalny i okaże się lepszym wyborem od zen 3...

To co robić? Kupować powolutku platformę po promocjach danych podzespołów i czekać na rtx 3060 z 5 urządzeniami z auto refresh czy może skupić tą platformę wraz z jakimś używanym GPU do 500 złotych? Zależy mi bardziej na procesorze niż na karcie tzn. wiem że r5 5600x może się dla was niektórych wydawać za mocny dla tej karty, ale chce coś złożyć co będzie długo na przyszłość bez upgrade, poza tym będę głównie korzystał z programów i grał w cs'a, a czasami w jakieś AAA (ale do AAA mam PS5).

 

No kurde ratujciee ?

Witam, mam problem... Obecnie nie mam komputera. Budżet 5 500 PLN, no i teraz tak... Na pewno chcę RTX 30xx, ale wszyscy wiemy jak jest... Pod koniec lutego ma wyjść RTX 3060 (na którego bym się napalał bo będzie okazja go kupić po lepszej cenie), miesiąc później premiera rocket lake (11gen intela). Gdyby wszystko teraz było dostępne po normalnych cenach to bym złożył r5 5600x wraz z RTX'em 3060 ti, no ale tak niestety nie jest... To co robić? Czekać czy mi się uda kupić 3060? Czekać w ogóle już na rocket lake? Gdyby mi się udało kupić RTX 3060 to czekać na rocket lake (byłby to raczej 11600k)? Składać kompa już ale bez GPU i kupić jakieś używane GPU (nie wiem może do 500 złotych) i czekać sobie do sierpnia) jak się wszystko ogarnie? A może wyłapywać powoli części na promocjach i jak już będzie premiera RTX 3060 to mi sie uda kupić, a jak nie to używkę z zaoszczędzonych już pieniędzy na promocjach? Proszę o pomoc, wolę czekać niż kupić coś z czego nie będę zadowolony. Nie musze mieć na już tego rtx 3060 bo głównie gram w cs'a, a na gry AAA mam ps5. Oczywiście będę grał w bardziej wymagające gry na pc, e nie śpieszy mi się... Zależy mi na procesorze, stąd r5 5600x / i5 11600k. 

Najbardziej by mnie zadowalał R5 5600X + RTX 3060 TI, Ale 3060 by mnie nie zadowalał mniej... To prosze o pomoc co mam robić.

Najbardziej sensownie chyba było by powoli kupować podzespoły na promocjach i w rezultacie bym wyszedł na tym może 2/3 stówki. I kupiłbym jakąś używkę gpu do 500 zł. Wiem że się powtarzam, no ale wkurza mnie już ta cała sytuacja. Jeszcze to r5 600x za 1800 zeta, 4 stowki za duzo. (Gdybym kupował 5600x to na lewno w granicach ~1400 pln. Z góry dzięki za każdą wskazówkę!

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy opłaca mi się kupić Korsarza RM650x zamiast spc supremo L2? Chyba 6 dych więcej bo widzę go za 409 zł modularny, nie będzie problemu z kablami no i pół pasywny czyli nie będzie się załączał, jak nie będzie musiał. Słyszałem też trochę negatywnych opinii o nim że korki wywala i strzela. Ma 10 lat gwarancji i kondensatory od japończyków. No ale te opinie mnie przeraziły. Ale supremo l2 znowu tańszy, a lepiej zaoszczędzić na tę kartę...

Edytowane przez DewoIf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak będzie wyglądać opłacalność produktów których jeszcze nie ma na rynku ? czy warto kupować, czy nie warto ? sam widzisz jak wygląda obecnie sytuacja na rynku PC, a czy to się zmieni w przeciągu kilku najbliższych miesięcy ? może na lepsze,(sam tez cos planuje zakupić i raczej CPU od niebieskich mniej pierdolenia się z pamięciom Ram) a może na gorszą dostępność ?, to raczej bardziej wróżenie z fusów niż jakieś konkrety, najlepiej doradzić się pana Jackowskiego może cos doradzi. ? 

"Corsair RM650X" to wydatek około 500pln lub "SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W" 440 PLN i jest tylko droższy od 40 pln od wersji 650W

lub za 550 PLN "Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold"  jedno jest pewne i nie zmienne na zasilaczu nie warto oszczędzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...