Skocz do zawartości
Stolar

Karta wifi do komputera stacjonarnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  od dwóch dni jestem "szcześliwym"  posiadaczem światłowodu t-mobile 300Mbps, na kablu tyle wyciąga ale po kablu nie mam podłączonego nic bo router jest w szafie w korytarzu.  

Router Sagemcom Fast5352 TMPL obsługuje wifi 2.4 i 5GHz.  

Na kablu spina się ładnie 310 down /51 up

Wifi w laptopie nr 1 @5GHz 110down /51 up

Wifi w laptopie 2 @5GHz 80 down / 50 up

Wifi na stacjonarce  oddalonej od routera o  około 6-7 metrów  10cm ściany, router zamknięty w szafie z lustrem z przodu,  podpięte przez ASUS WiFi RP-N12,   @2.4GHz  30-37 down / 50 Up ale mam  wrażenie że strony się długo ładują. 

I zastanawia mnie że upload zawsze leci te 50 ale download leci w rozmachu 37, zakładam w związku z tym że zasięg sygnału nie jest problemem ?

Podobna sytuacja na telefonie który obsługuje tylko 2.4 GHz. 

Wymiana na kartę sieciową 5GHz pomoże czy kombinować z kanałami w routerze?  Zawsze wybierać kanały najmniej zajęte według wifi analyzera ?  

Jeżeli wymiana karty to możecie polecić jakiś konkretny model ?  Oczywiście im taniej tym lepiej, usb czy zwykła nie robi mi różnicy.   

Da się w ogóle realnie wyciągnąć 300Mbps przez wifi ? 

Na stacjonarce zadowalałoby mnie chociaż te 100Mbps, ale wiadomo im  więcej tym lepiej ?

Wszystkie pomiary wifi robione w tym samym miejscu mieszkania, przy odłączonych pozostałych odbiornikach wifi,  za pomocą aplikacji PRO Speed Test, dla windows i android. 

 

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się trochę informacji z linkuhttps://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ , rysunek bardzo sie przyda . Wszystko da rade zależy od Ceny ?  Poza tym włożenie w routera w szafę nie jest najlepszym pomysłem,  jeszcze w szafy z lustrem (przeszkód tam masz sporo juz czytam z opisu ). Dołożenie AP-ków na pewno da lepszy, jednak będziemy myśleć gdy pokażesz rysunek ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...