Skocz do zawartości
noobcio

dobry monitor do słabego laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam monitora głównie do pracy i do weekendowego grania. Moja praca polega głównie na przeglądarce, outlook, excel, word. Niestety, do pracy mogę używać tylko słabego laptopa od pracodawcy (specyfikacja poniżej). Dodatkowo monitor będę też przełączał do swojej prywatnej jednostki stacjonarnej z GTX 1060 6 GB (ale kiedyś rozbuduję do czegoś lepszego) do pogrania w gierki weekendowo. Do tej pory używam LG 24MP59G-P i mi bardzo dobrze służy tylko, że teraz szukam czegoś większego i z możliwością zawieszenia na ścianie. Szukam czegoś w stylu Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34 tylko, że nie wiem czy ten akurat model to nie jest zbytnia przesada w stosunku do mojego słabego sprzętu i moich małych wymagań. Czy moglibyście coś doradzić?

Obecny monitor: Monitor LG 24MP59G-P

Laptop: Lenovo ThinkPad i5-6300U, 8 GB RAM, Intel HD Graphics 520

Stacjonarny: GTX 1060 6 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że granie w 2k na 1060 nie jest przyjemne, chyba że w starsze gry. Sam raczej przy tej karcie zostałbym na 1080p. Zobacz sobie tego LG, bardzo solidna opcja w proporcjach 21:9

https://www.x-kom.pl/p/524411-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34gl750-b-curved-hdr10.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem oddyssey i na razie muszę się męczyć z rx 570. Gram w CP2077 w FHD i da się wytrzymać. Podłączałem pod niego swojego służbowego lapka, który jest zbliżony do twojego i jakoś to sobie radzi.

Co do samego monitora, jest przyjemny. Zakrzywienie jest dość spore i szybko przestałem zwracać na nie uwagę, BLB nie jest jakoś uciążliwe, ale jak oglądałem netflixa to czarny kolor ma jakieś dziwne artefakty.. Także obowiązkowo trzeba ustawić go pod siebie. https://www.x-kom.pl/p/608726-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-odyssey-c32g55tqwux-curved-hdr.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...