Skocz do zawartości
SmoothCrimin4l

Procesor z integrą, ale windows nie widzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj stałem się posiadaczem laptopa HP Omen 2019 z procesorem i5-9300H, a więc ze zintegrowaną kartą graficzną.

Nawet po wpisaniu w google dokładnego modelu mojego laptopa odnosi do strony HP,  gdzie wyszczególnione są 2 karty graficzne, dedykowana oraz zintegrowana Intel UHD Graphics 630.

Jednak po otwarciu menadżera zadań oraz aplikacji cpu-z komputer widzi tylko kartę dedykowaną:

image.png.15cdb6daffc02a928c6352c9364bd804.png

 

image.png.59a946645cfd4cde29a1bdb559aa0567.png

 

Przejrzałem cały bios, a raczej coś co się nim nazywa, bo ze starym biosem gdzie było niebieskie tło i poruszało się tylko strzałkami nie ma to nic wspólnego. Nie znalazłem nigdzie żadnej opcji włączenia/wyłączenia zintegrowanej karty graficznej.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób mogę to naprawić? 

 

A przy okazji,  żeby nie zakładać kolejnego tematu, po zrobieniu wszystkich aktualizacji w menedżerze zadań wykrywa wszystkie sprzęty za wyjątkiem jednego:

image.png.f4543293c36a6da766a486cf79421402.png

 

Ma ktoś pomysł czym może być ten wireless keyboard filter 01? Próbowałem do tego ręcznie wyszukiwać sterowniki, ale nic nie znajdywało.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy laptop był już z zainstalowanym systemem win10 64Bit czy bez systemu ?

a jaki system masz obecnie zainstalowany ? , win7/8.1 ? sterowniki do cpu/integra tylko win10

"wireless keyboard filter 01" 

co do filtra zabezpieczeń dla połączeń z myszkami bezprzewodowymi  to 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Microsoft - Keyboard - Wireless Keyboard Filter Device

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

laptop jest już w standardzie z windows 10 64bit, taki jest na pudełku wpisany w parametrach i taki też jest na laptopie zainstalowany.

Odwiedziłem jeszcze stronę producenta ze sterownikami, pozwoliłem stronie na zbadanie mojego laptopa przez co odnalazło model i wszystkie sterowniki do niego. I w sekcji grafika, były do pobrania sterowniki i do nvidii, i do Intel HD Graphics. Pobrałem więc te sterowniki do Intel HD, próbowałem zainstalować i wyskoczył mi taki błąd: The driver is not supported on this OS version.

Z kolei uruchomiłem sobie AIDA64 i tam w sekcji graficznej nie widzi integry, widzi tylko 1660 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a jaki jest zainstalowany system ?, nie co jest napisane na pudełku. 

jak już była by wersja win10 64bit 2004

najedz myszką na belce co jest ikonka start-prawy myszki-system

o posiadasz AIDA64 to w komputer-podsumowanie lub system operacyjny- system operacyjny co jest napisane ?

wiesz trzeba zacząć od sprawdzenia najprostszych rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, reyden napisał:

Daj screena z CPU-Z z dokładnym modelem tego CPU bo może tam jest I5 9300HF zamiast wersji H .

9300HF iGPU nie ma .

Inna opcja to coś ostro namieszane w OS albo bios jakiś lewy że nie widzi iGPU jak tam jest 9300H

elo widziałeś kiedyś laptopa z takim cpu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo możesz mieć racje czy to jest taki laptop ?

https://www.purepc.pl/test-omen-by-hp-15-laptop-do-gier-z-core-i5-9300h-i-gtx-1660-ti?page=0,2

"Sercem notebooka OMEN by HP 15 jest 4-rdzeniowa i 8-wątkowa jednostka Intel Core i5-9300H należąca do rodziny Coffee Lake-H Refresh. Za wyświetlanie grafiki odpowiada wyłącznie dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, z kolei zintegrowany Intel UHD Graphics 630 jest wyłączony. Zerknijmy jeszcze na pełną specyfikację:"

a czy jest to dobre rozwiązanie gdy laptop posiada tylko dedykowaną kartę graficzna ?   

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli są też warianty 9300H z zablokowanym iGPU , wygląda na to że tutaj blokada jest na poziomie biosu .

Jeżeli autor tematu ma dokładnie takiego HP to sprawa jest jasna .

A co do tego czy to dobre rozwiązanie - z jednej strony tak , w przypadku sprzętu gamingowego da to trochę W mniej , z drugiej strony przez cały czas komp działa na GTX .

Trzeba by było poszukać jak wygląda pobór mocy HD630 i GTX w trybie idle / ultra idle itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c06667011.pdf

tu jest charakterystyka tego laptopa w pliku pdf i tam niby faktycznie wspominają tylko o 1660 Ti, a o integrze cisza.

Podczas gdy na stronie producenta jest jasno:

Karta graficzna

  • Intel® UHD Graphics 630
  • NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti Graphics (6 GB GDDR6 dedicated)

tutaj link do strony producenta z tym laptopem: https://support.hp.com/pl-pl/document/c06549829

 

ciekawa sytuacja.

 

@Mr.T...

w AIDA64 w sekcji systemu mam:

OS Version    10.0.19042.746 (Win10 20H2 October 2020 Update)

 

Moja wiedza komputerowa zatrzymała się gdzieś 6-7 lat temu, aczkolwiek nie wydaje mi się aby wersja windowsa 10 miała wpływ na to, czy integra działa czy nie działa..

Edytowane przez SmoothCrimin4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już sam musisz ocenić czy to dla Ciebie jest problem, ze laptop nie posiada karty dedykowanej,  np jak go wykorzystujesz jak do grania to bez znaczenia, jak do oglądania filmów czy Internetu to zależy czy będzie pracował na bakterii. jak napisał "reyden" trzeba by sprawdzić jaki jest pobór bez i z pełnym obciążeniem tego gtx 1660Ti.  

jak fizycznie integra jest zablokowana z poziomu biosu to pewnie dlatego ze dla oszczędności producent wykorzystał CPU z nie  sprawnym układem graficznym , HP udziela  gwarancji na 12 miesięcy z czegoś to wynika.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...