Skocz do zawartości
danjel

Dysk Kingstone SSD A2000 NVMe PCIe zmiana partycji na GPT - błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ostatnio zakupiłem dysk Kingston SSD A2000 NVMe PCIe 500 Gb. Po wpięciu w płytę główna Gigabyte Z490 Aorus Elite AC (dolne gniazdo M2) dysk jest wykrywany prawidłowo w BIOSie. Chciałem postawić system na nowym dysku. Problem zaczął się przy próbie instalacji systemu a mianowicie zmianie partycji z MRP na GPT.  Instalator nie potrafił przekonwertować partycji. Wyrzucało błędy 0x80300024 i 0x80070032. Próba manualnej konwersji partycji w cmd/diskpart nie dała żadnego efektu. System zainstalowałem na starszym dysku SSD SATA, przy którym nie było problemu z konwersją na gpt. Po instalacji w menadżerze dysków praktycznie nie da się zainicjalizować dysku na gpt. Jeśli się udawało to dysk nagle z 500 Gb zmieniał pojemność na 2048 Gb i cała pojemność dysku była w partycji chronionej. dodatkowo Kingston ssd manager nie wykrywa dysku. Bios jest zaktualizowany. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jako ze tez mam dostęp do tej płyty głównej, całkiem spoko gra karta muzyczna, to mam kilka pytań zakładam ze, kontroler jest ustawiony na AHCI, "intel optane" jest wyłączony, "security boot" jest wyłączony, czy dysk próbowałeś wpiąć w środkowe gniazdo ? wiadomo górne nad gniazdem PCI-E nie można wykorzystać przez obecna generacje CPU ... , skoro system ma być instalowany nowy to po co przekonwertowywać z MBR na GPT  ?, czy jest już na nim system ?, uruchom instalator i usuń ręcznie wszystkie partycje z tego dysku, po czym jest tam opcja "odśwież" i załóż nowa partycje np. 460GB, instalator sam zarezerwuje miejsce na potrzebne partycje rozruchowe, ale trzeba tez wyjść z założenia ze mógł się tobie trafić nowy, ale nie sprawny dysk ...          ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...