Skocz do zawartości
ScreamSonic

Komputer do gier. Cena ok 10-11 tys zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tutaj nowy.  Przyszedł czas na złożenie nowego PC. Komputer głównie pod gry, ale nie ukrywam, że chciałbym spróbować streamowania. Mam do Was kilka pytań.

1. Karta graficzna jest już u mnie. Jest to RTX 3070 od Gigabyte.

2. Zestaw jaki póki co sobie upatrzyłem to:

- Procesor AMD Ryzen 5 5600X

-Płyta  Gigabyte X570 GAMING X

- RAMy G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 TridentZ

- zasilacz 750w a dokładnie SilentiumPC Supremo FM2

- dwa dyski  Intel M.2 660p. 500 g pod system i drugi ten sam model tylko 1TB pod gry i inne pliki.

- Buda SilentiumPC Armis AR6X TG RGB

-chłodzenie SilentiumPC Navis Evo RGB 240 2x120mm.

 

Zestaw ten powstał po dość długiej rozmowie z kolegą, który kilka lat siedzi w temacie składania PC, lecz chciałem poznać opinię innych. Czy taki zestaw ma prawo bytu? Czy podzespoł te nie będą się ze sobą "gryzły"? Co można zmienić w takim zestawie i dlaczego? Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 11k zł i na SilentiumPC?

Nie mówił czasem ten kolega, że teraz jest bardzo zły okres na kupno PC ze względu na to jak poszybowały ceny?

  Zestaw z głównej za 11k (bez karty graficznej i obudowy) z R9 5900X, 32 GB RAM (2x16) G.Skill 3600MHz,  2TB SSD ADATA XPG SX8200 PRO NVMe 3Gen.,  Corsair 750W plus Gold itd.

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, że ceny poszły mocno w górę. Jestem tego w pełni świadomy, ale potrzebuje nowego pc, mój stary wyzionął ducha i nie widzę sensu go naprawiać. Sytuacja u mnie wygląda tak, ze poki co pracuje zdalnie i nie zanosi się na powrót do normalnej pracy w najbliższych tygodniach, zwyczajnie dostaje do łba w chałupie i dlatego chciałem nową skrzynię, bo na starej gta online ma problemy na średnich ustawieniach, poza tym stara skrzynia juz padła.

 

Dlatego pisałem o budżecie ok 10-11 tys. Z czego grafikę już mam, teraz chciałem dobrać resztę sprzętu, ponieważ siedzenie w domu mam zapewnione co najmniej do końca marca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do powyższego zestawu, obudowa którą wybrałem będzie pasowała? W sensie, czy jest ona dobra? Bo oglądałem recenzje i oceny ma pozytywne.

 

Z drugiej strony,muszę szukać podzespołów, które sa obecnie dostepne na rynku. Jestem gotowy kupić nawet teraz słabszej jakości sprzęt i zwyczajnie go wymienić jak się sytuacja na rynku unormuje.

Edytowane przez ScreamSonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , będzie. Ale czy potrzebujesz taki zestaw z R9 5900X,  32 RAM i  płyta X590 (droższa od B550) ?  Wykorzystasz go? Podałem taki wcześniej ze względu na zakres cenowy. 

Jeśli chodzi o samą konfigurację to podobny do twojej propozycji (dużo tańszy) - niewiele zmodyfikowany zestaw 4730zł  z głównej strony z wybraną przez ciebie obudową, niestety niedostępnym R5 5600X, bez karty ( którą już posiadasz), można zmienić chłodzenie CPU choć powietrzne będzie idealne. Wodne AIO nie są specjalnie ciche.

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...