Skocz do zawartości
860lacov

Z490 do 10900k

Rekomendowane odpowiedzi

Składam dla kogoś komputer

Trafiłem niedawno w promocji wymienioną w temacie i9

Szukam pod to płyty głównej.

OC w zasadzie nie ma znaczenia. Chodzi głównie o to, żeby płyta dawała radę, a nie żeby była bliska samozapłonu.

 

Oststnio złożyłem komputer z płyta z wbudowanym wifi i bardzo mi to udogodnienie podeszło wiec tu też bardzo chciałbym cos takiego.

 

Główne założenia.

Przyzwoita praca z i9

Najlepiej 3 lub więcej podłączenia wentylatorów obudowy

Wifi

 

Chciałem się zmieścić w 1000zł, ale taki budżet to w tej chwili asus tuf z490 plus wifi jednak w teście na purepc zaznaczono, że przy 10900k płyta mocno się poci.

 

Z nieco droższych:

Myslalem nad msi gaming wifi

Msi carbon wifi

 

Najdrożej wypada jeszcze z490-e od asusa. To raczej ostateczna opcja (jeśli nie będzie nic lepiej dostępnego taniej)

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie sie pocą w jakimś stopniu. Przykładowo na chipsecie z390 nalepsze opinie użytkowników i wyniki w testach na zagranicznych portalach miały płyty msi, później asrock. Bierz coś od tych producentów.

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że przykładowodla tufa przy teście na purepc była mowa o 95 stopniach (sekcja zasilania) przy oc na 5.1

Za to widziałem jakiś inny test, w którym miało to być okolo 60 stopni przy 5.3 GHz

Dlatego pytam tutaj. Taka nadzieja, że doświadczenie z ewentualnego posiadania pomoże :)



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tomahawka, ale pod amd

Dla osoby, dla której składam komputer nie ma to większego znaczenia. Procesor idzie taki, a nie inny bo trafiłem go w cenie zbliżonej do 5600x.

 

Jeśli ja go nie będę podkręcał to nikt inny tego nie zrobi :)

 

Dostępność to inna sprawa.

Procesor już mam bo akcja promocyjna była szybka. Teraz chce kupić płytę i ram. Wrzucę jakis dysk Dla testu i będę polował na nvme i czekał na grafikę.

 

10900k dostałem za 1699 zł. Chyba nieźle.

Biorę jeszcze pod uwagę 11900k @, ale obawiam się, że ceny mogą być grube.

 

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...