Skocz do zawartości
levyyy

Dwa routery - jak połączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam mieszkanie 150m - nie we wszystkich pomieszczeniach WiFi działa dostatecznie dobrze stąd pomysł aby zastosować drugi router który polepszy sygnał a i tak miałem nowy sprzęt kupować więc dobrze się złożyło... Obecnie w domu działa Asus RT-AC55U i do tego dokupiłem nowy router Archer C80. Internet to światłowód 400Mb który jest podłączony pod Huawei HG8321R. 

Czy do tego Huaweia mam bezpośrednio podpiąć oba routery ? Czy tylko jeden a następnie Asusa i TP spiąć ze sobą ?

Doradźcie proszę jak to połączyć aby działało. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno od terminala jak i routera będzie ta sama odległość bo są koło siebie - pytanie czy jest jakaś różnica z czego pójdzie kabel do drugiego routera ? 

Czy dostawcy internetu coś muszę zgłaszać jak wpinam się w ten terminal drugim routerem ?

Edytowane przez levyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć do tego routera który routuje. Jeśli routuje H to wpinaj do niego bo przy ewentualnych problemach szybciej dojdziesz co się stało.  Daisy chain stosuje się tylko w niektórych wypadkach, czytaj nie możności puszczenia kabli od glownego routera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z samym TP-Linkiem, tj. bez ASUSa? Czyli w Huaweiu wyłączasz Wi-Fi, wpinasz TP-Linka do niego i dalej on się zajmuje siecią. Archer C80 to kawał porządnego routera i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ustawiony na środku mieszkania będzie w stanie dostarczyć stabilne i dość szybkie Wi-Fi. Oczywiście istotne jest, jaki te pomieszczenia są u Ciebie rozmieszczone. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...