Skocz do zawartości
keczup321

Dysk systemowy oraz ocena dysków

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna kolejnego ssdka do mojego kompa.

Potrzebuje wersji 512 gb (na więcej mnie nie stać), a mniej już mnie nie zadowala.

Ceniłbym sobie przede wszystkim brak awaryjności i spokój na najbliższe lata, wiele dobrego słyszałem o Samsungach i stąd też moje pierwszy wybory wśród nich:

https://www.komputronik.pl/product/488109/samsung-970-evo-m-2-500gb.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

Pierwszym moim wyborem byłby 970 evo m2, jednak słyszałem, że potrafi się on przegrzewać(chociaż obudowa u mnie jest porządna i przewiewna a i zawsze można ściągnąć od chińczyków jakiś radiator na M2) mimo wszystko myślałem nad taką alternatywą:

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-samsung-860-evo-sata-iii-2-5-500gb-9238535202

Z miłą chęcią bym dorwał jakąś perełkę pokroju mojego Cruciala 250MX na kostkach MLC, ale to już chyba staje się nierealne, a i nie chciałbym inwestować w jakiegoś rodzaju stare odgrzewańce co leżakują na magazynach. Kusi mnie ten samsung na m2, prędkość pewnie by mnie bardzo zadowoliła, nawet na przyszłe lata, jakbym chciał zainstalować na nim 1-2 gry.

Co sądzicie?

 

 

 

Dodatkowo posiadam dwa poniższe dysku i prosiłbym o ocenę ich stanu:

Poczciwego HDD wd blue 1 tera oraz Crucial_CT250MX który wiernie służy mi od lat jako dysk systemowy.

 

 

 

 

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, keczup321 napisał:

Pierwszym moim wyborem byłby 970 evo m2

I to jest właśnie najlepszy wybór.

 

Ideałem byłoby gdybyś system i gry postawił na tym nowym właśnie. Stary Crucial może robić za magazyn lub jak braknie miejsca na pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY XLR8 CS3030 500GB M.2 PCIe NVMe (M280CS3030500RB)

oraz z radiatorem

Patriot Viper VPN100 512GB PCIe NVMe (VPN100512GM28H)

Który nie weźmiesz będziesz zadowolony.

Stan dysków podpowie ci program CrystalDiskInfo 

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafa napisał:

I to jest właśnie najlepszy wybór.

 

Ideałem byłoby gdybyś system i gry postawił na tym nowym właśnie. Stary Crucial może robić za magazyn lub jak braknie miejsca na pierwszym.

No taki był plan. Stary Crucial miał zostać na jakieś gierki, a M2 miał wpaść na system.

 

"Patriot Viper VPN100 512GB PCIe NVMe" Czytałem o tym dysku, ale nie wiem czy Samsung mnie bardziej nie intryguje ze swoim programem, który pozwala przekopiować system na nowy nośnik, bez formacika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...