Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dwa dyski o oznaczeniu WD10EZEX-00BN5A0 nr. na płytce toi2060-771829-004 i jeden WD10EALX-759BA1 nr. na płytce 2060-771640-003

Jeden (1) WD10EZEX-00BN5A0 Sprawny (przynajmniej do dzisiaj)

Drugi (2) WD10EZEX-00BN5A0 wyłamane złącze SATA (stan nie znany)

Trzeci (3) WD10EALX-759BA1 żył i sobie nagle umarł.

Postanowiłem przełożyć elektronikę z dysku 3 do 2 ale nic to nie dało. Chcąc sprawdzić dysk nr 2 przełożyłem elektronikę z dysku 1 (który był dobry) efekt był taki, że dysk tylko pstrykał i bios go nie wykrywał więc pewnie uszkodzony. Przełożyłem elektronikę z powrotem do dysku 1i klops... dysk się uruchamia ale bios go nie widzi. Na obecną chwilę mam trzy uwalone dyski. Sprawdziłem jeszcze czy płyta główna jest dobra i podłączyłem dysk z laptopa i jest wykrywany przez bios. Możliwe że dysk 2 uszkodził elektronikę z dysku 1? Czy należy jaki reset zrobić po przełożeniu elektroniki z dysku do dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taki myk działał. Wystarczyło przekładać elektronikę żeby odzyskać dane, ale kto wie co dziś tam jest. Może jakieś szyfrowanie jest.

A może elektronika uszkodziła się  w trakcie podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...