Skocz do zawartości
arturius78

Komputer do 4500 bez grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienić mój leciwy sprzęt na coś nowego...

po obejrzeniu cen kart graficznych zdecydowałem się pozostawić na razie starego GTX1060 ale muszę już wymienić resztę.

założenie jest takie Ryzen 5 5600x , 32GB ramu, 2 x M2 (jeden 500GB drugi 1TB) pudło, zasilacz

Teraz pytanie czy w tej cenie (~1800 brać Ryzena 5 czy może już Ryzen 7?, ewentualnie jakiś Intel może?)

Czy ktoś doradzi mi jakaś sensowna konfiguracje? Komp głównie do gier (ale tylko Full HD) i oraz rożne zastosowania domowe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry interes 5600x 1640zl, a taki 10700K 1400zl. Ja chyba bym nie kupił amd przy obecnych cenach. 10600k za 970zl to tez dobre rozwiązanie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. 10700KF, za 1449, który oferuje 8 rdzeni i 16 wątków to dobry deal. Zobacz sobie jak wyglądają nowe konsole - xbox i ps właśnie mają tyle samo rdzeni i wątków.

Tak na prawdę, żeby poczuć duży skok, musisz zmienić monitor, bo FHD będzie później ograniczył CPU i GPU ( ofk jak wymienisz swoją obecną gpu ? )

Intela sadzisz na Z490, do tego jakieś szybkie ramy ( np viper steel 4000mhz - tu możesz zbić cl) i masz fajną maszynkę do grania. O ile dobrze kojarzę, AMD nie bardzo lubi się z ramem wyższym od 3400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...