Skocz do zawartości
GoracyMarian

Do 3000 zł (stare gry, natywne VP9, streaming)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Zdecydowałem się założyć temat, bo w sumie nie znalazłem tutaj podobnego.

Rozglądam się za laptopem (poczciwy ASUS ma już 6 latek ? ) i chciałbym zakupić coś co starczy mi na podobny okres czasu. Dostępność sprzętu jest jaka jest. Ceny też są jakie są. Wy wiecie najlepiej na co zwrócić uwagę. Ale nie jestem pewny czy to aby dobry moment.

Szukam laptopa do domowego użytku (przeglądanie stron, streaming, starsze gry - jakiś wiesiek, GTA, rozdawnictwo na steam/epic) używanego generalnie pod zasilaczem (bardzo casualowo bateria - do 2h MAX). W tych pieniądzach pewnie 15 - nie obrażę się za 17'stkę. Matowa matryca. Porządne zaplecze od strony internetu (karta WiFi z obecnymi standardami - aktualnie kabel ethernet leci przez środek salonu - a mam światłowód).

Bardzo zależy mi (korzystam ze Stadia, GeForceNow) aby natywnie (hardware'owo) wspierał VP9. Można to rozwiązać zarówno od strony CPU jak i GPU. Intel raczej tylko w wyższych procesorach (Sky, Kaby, Coffe lake) oferował tą opcję. Ryzen'y też nie wszystkie. Nie wiem jak w Tiger Lake to finalnie wyszło - a już totalnie nie wiem jak w układach mobilnych CPU. To samo z GPU - nie za bardzo mogę znaleźć informację które MOBILNE układy natywnie wspierają VP9. Jest taki bałagan w ilości, odmianach (wysoko/nisko napięciowe).

Budżet jest elastyczny +/- 1000 ale nie ma parcia na zakup TERAZ. Szukam raczej dobrej (rozsądnej) oferty.

Serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak, za 3099 zł masz legiona, który ma 6 rdzeniowego procka i grafikę 1650, wiec tutaj bez problemu odpalisz jakąkolwiek grę. Nie ma systemu i ma dość lichą matrycę, ale coś za coś.

Tak to alternatywnego nie ma nic lepszego, na pewno nie wydajniejszego. Z takich cywilnych lapków, zostaje Toshiba na i5. Na plus - od razu z win 10 i 16 gb ram, więc akurat pod GeForce Now https://www.x-kom.pl/p/590173-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satellite-c50-i5-1035g1-16gb-256-win10.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1650 w wersji mobilnej nie wspiera VP9 (lub nigdzie nie znalazłem informacji, że wspiera:) ). 4600H owszem ale z integry. Boję, się czy nie będzie konfliktu i za każdym razem wybierania która grafika TERAZ ma być używana - bo chcę odpalić Stadię i chcę VP9. Plus dla Legiona, za klawiaturę. Ideał byłby coś w stylu legiona (klawiatura/chłodzenie) z Ryzenem+Vega 8/11 bez dedykowanej karty graficznej (co by nie było kombinowania z wybieraniem GPU). Kasę z zaoszczędzonego dedykowanego GPU można wepchnąć w RAM i SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...