Skocz do zawartości
21gm32

Monitor lub GPU - artefakty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Okazjonalnie podczas używania komputera (tylko przeglądarki, ale midi nie używam zbyt często, poza tym problem również występuje dość rzadko) ukazuje się mi taki widok:

[img=img%5D

Niekiedy obraz koryguje się sam, innym razem wymaga ręcznej korekty (jak przykład złapany powyżej - prezentowana na zrzucie strona lata na bardzo starym silniku i prawdopodobnie ładuje się tylko raz).

Nie zauważyłem aby problem występował podczas wykonywania czynności wymagające szybkiego odświeżania obrazu (filmy, edytor tekstu, arkusze etc) ale to prawdopodobnie o niczym nie świadczy ponieważ wykrzaczeń mogę po prostu fizycznie nie rejestrować.

 

Chciałbym się dowiedzieć który element systemu może odpowiadać za powyższe artefakty: GPU, monitor czy może software i jakie kroki mógłbym podjąć aby zawężyć krąg poszukiwań.

Półgodzinne stress testy aplikacją MSI Kombustor (włączony artifact scanner) niczego nie wykazały.


Dodatkowe informacje:

GPU to GTX 1660 super (rok posiadania)
Display: LG 23MP55 (5 lat posiadania)
Browser: Firefox zaaktualizowany do najnowszej wersji (dla przykładu powyżej)

Edytowane przez 21gm32
składnia, dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj FurMark i odpal test. Jeśli na grafice będą artefakty lub będą się więcej zmieniać, to prawdopodobnie karta.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...