Skocz do zawartości
pikpok77

Prośba o ocene zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie prosze o ocenę zestawu  ( nie odkryłem myślę Ameryki tutaj bo w  sporej częsci posiłkowalem sie gotowcami z purepc)

Przeznaczeniem komputera jest w 99% granie (domyslna rozdzielczosc to 4k)

Oto zestaw https://proline.pl/konf/aac964e9

Procesor
Procesor Intel Core i9-10850KA Comet Lake 3,6 GHz s.1200 Box.

Płyta główna
MSI MAG Z490 TOMAHAWK DDR4 s.1200.

Chłodzenie komputerowe
Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360.

Pamięć RAM
Pamięć Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 PVS416G440C9K.

Dysk Twardy
Samsung SSD 970 PRO MZ-V7P512BW 512GB.   albo Gigabyte AORUS SSD 1TB M.2 PCI-Express 4.0 x4 (5000/4400 MB/s) GP-ASM2NE6100TTTD.

Obudowa
Obudowa LANCOOL II, Hartowane szkło, biała, DRGB.

Zasilacz
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W.

Jako ze poprzedni komputer jaki konfigurowalem to byly czasy -7-4790k czyli ładnych pare lat temu prosze o sugestie czy cos zmienic/dolozyc bo jakas wolna gotowke jeszcze mam zeby dolozyc ewentualnie  a jesli mozna cos zrobic lepiej ale taniej to tez bedzie fajnie :).  W zestawie nie ma karty graficznej bo tymczasowo przeloze rtx2080 z obecnego kompa z wiadomych problemow z dostepnoscia

Ja generalnie najwieksza rozkmine mam w kwesti chlodzenia procka - czy iść w to wodowanie czy jakiegoś klasyka dobrej jakości zamontować

pzdr

UPDATE- zmienilem sugerowane komponenty czyli pamiec oraz chlodzenie. Od siebie zmienilem procka bo na dniach ma byc niby za 1750 wiec te 250 ziko na pewno dopłacę. Pozostaje kwestia rozstrzygniecia jaki dysk

 

Edytowane przez pikpok77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wycisnąć z tego CPU. W ogóle, jeżeli nie zależy ci na święcącym AiO, weź Freezera 360. Tutaj 5GHz osiągniesz bez problemu i to aio będzie optymalne. Czy jest lepsze od MSI? Nie wiem, nie testowałem MSI. Freezer to klasa sama w sobie i 360 pod i5 oraz i7 można je brać w ciemno.

Tak to reszta zestawu jest ok. Te ramy możesz atakować na 3600 i cl 14. Jak dobrze kojarzę, sa na B-die. Te są na bank https://www.x-kom.pl/p/475616-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-4000mhz-cl19-viper-steel.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzieki za podpowiedz z chlodzeniem i pamieciami. (podmienie oba te elementy w zestawie). A co do sprzedazy starego proca to sie jeszcze w ogole nie zastanawialem co z nim zrobic tak jak i z reszta czesci zreszta

 

Sprzet zamowiony.wattek do usuniecia

Edytowane przez pikpok77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...